ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ሕሉፍ ሓገዝቲ ግስታት 2


88 [ሰማንያንሸሞንተን]

ሕሉፍ ሓገዝቲ ግስታት 2

-

+ 88 [eighty-eight]

+ Past tense of modal verbs 2

88 [ሰማንያንሸሞንተን]

ሕሉፍ ሓገዝቲ ግስታት 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ወደይ ምስ ባምቡልኡ ክጻወት ኣይደልን ኔሩ። My s-- d-- n-- w--- t- p--- w--- t-- d---. +
ጓለይ ኩዑሶ ክትጻወት ኣይደለየትን ኔራ። My d------- d-- n-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.). +
ሰበይተይ ምሳይ ሻኽ ክትጻወት ኣይደለየትን ኔራ። My w--- d-- n-- w--- t- p--- c---- w--- m-. +
   
ደቀይ ንኽዛወሩ ኣይደለዩን ኔሮም። My c------- d-- n-- w--- t- g- f-- a w---. +
ነቲ ክፍሊ ክጽርይዎ ኣይደለዩን ኔሮም። Th-- d-- n-- w--- t- t--- t-- r---. +
ናብ ዓራቶም ክኸዱ ኣይደለዩን ኔሮም። Th-- d-- n-- w--- t- g- t- b--. +
   
ኣይስ-ክሪም ክበልዕ ኣይፍቀዶን ነይሩ። He w-- n-- a------ t- e-- i-- c----. +
ቾኮላታ ክበልዕ ኣይፍቀዶን ነይሩ።። He w-- n-- a------ t- e-- c--------. +
ከረመላታት ክበልዕ ኣይፍቀዶን ነይሩ። He w-- n-- a------ t- e-- s-----. +
   
ንዓይ ገለ ክምነየለይ ይኽእል ኔሩ። I w-- a------ t- m--- a w---. +
ሓደ ቀሚሽ ክገዝእ ተፈቒዱኒ ኔሩ። I w-- a------ t- b-- m----- a d----. +
ሓደ ፕራሊን(ቾኮላት) ክወስድ ተፈቒዱለይ ኔሩ። I w-- a------ t- t--- a c--------. +
   
ኣብ ነፋሪት ክትትክኽ ተፈቒዱልካ ዶ ኔሩ? We-- y-- a------ t- s---- i- t-- a-------? +
ኣብ ሆስፒታል ቢራ ክትሰቲ ተፈቒዱልካ ዶ ኔሩ? We-- y-- a------ t- d---- b--- i- t-- h-------? +
ነቲ ከልቢ ናብ ሆተል ክትእተዎ ተፈቒዱልካ ዶ ኔሩ? We-- y-- a------ t- t--- t-- d-- i--- t-- h----? +
   
ብግዜ ዕርፍቲ እቶም ቆልዑ ነዊሕ ኣብ ደገ ክዛነዩ ይኽእሉ ነይሮም። Du---- t-- h------- t-- c------- w--- a------ t- r----- o------ l---. +
ንነዊሕ ግዜ ኣብ ቀጽሪ ክጻወቱ ተፈቒዱሎም ኔሩ። Th-- w--- a------ t- p--- i- t-- y--- f-- a l--- t---. +
ንነዊሕ ግዜ ክጸንሑ ተፈቒዱሎም ኔሩ። Th-- w--- a------ t- s--- u- l---. +