ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ትእዛዝ 1


89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

+ 89 [eighty-nine]

+ Imperative 1

89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [eighty-nine]

Imperative 1

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ኣዚኻ ህኩይ ኢኻ - ህኩይ ኣይትኹን ! Yo- a-- s- l--- – d---- b- s- l---! +
ነዊሕ ኢኻ ትድቅስ - ነዊሕ ኣይትደቅስ ! Yo- s---- f-- s- l--- – d---- s---- s- l---! +
ኣመሲኻ ኢኻ ትመጽእ - ኣመሲኻ ኣይትምጻእ ! Yo- c--- h--- s- l--- – d---- c--- h--- s- l---! +
   
ዓው ኢልካ ኢኻ ትስሕቕ - ዓው ኢልካ ኣይትሰሓቕ ! Yo- l---- s- l----- – d---- l---- s- l-----! +
ቀስ ኢልካ ኢኻ ትዛረብ - ቀስ ኢልካ ኣይትዛረብ ! Yo- s---- s- s----- – d---- s---- s- s-----! +
ብዙሕ ኢኻ ትሰቲ - ብዙሕ ኣይትስተ ! Yo- d---- t-- m--- – d---- d---- s- m---! +
   
ብዙሕ ኢኻ ተትክኽ - ብዙሕ እባ ኣይትተክኽ! Yo- s---- t-- m--- – d---- s---- s- m---! +
ብዙሕ ኢኻ ትሰርሕ - ብዙሕ ኣይትስራሕ ! Yo- w--- t-- m--- – d---- w--- s- m---! +
ብናህሪ ኢኻ ትዝውር - ብናህሪ እባ ኣይትዘውር! Yo- d---- t-- f--- – d---- d---- s- f---! +
   
ተንስኡ፣ ኣቶ ሙለር! Ge- u-- M-. M-----! +
ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Si- d---- M-. M-----! +
ኣብ ዘለኹሞ ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Re---- s------ M-. M-----! +
   
ትዕግስቲ ግበሩ! Be p------! +
ግዜ ውሰዱ! Ta-- y--- t---! +
ሓንሳዕ ጽንሑ! Wa-- a m-----! +
   
ጥንቀቑ በሉ ኢኹም! Be c------! +
ሰዓት ኣኽብሩ ኢኹም! Be p-------! +
ደንቆሮ ኣይትኹኑ ኢኹም! Do--- b- s-----! +