ትግርኛ » ኤስፐራንቶ   ትእዛዝ 1


89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [okdek naŭ]

Imperativo 1

89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [okdek naŭ]

Imperativo 1

Click to see the text:   
ትግርኛesperanto
ኣዚኻ ህኩይ ኢኻ - ህኩይ ኣይትኹን ! Vi e---- t-- m----------- – n- e--- t--- m----------!
ነዊሕ ኢኻ ትድቅስ - ነዊሕ ኣይትደቅስ ! Vi d----- t-- l---- – n- d---- t--- l----!
ኣመሲኻ ኢኻ ትመጽእ - ኣመሲኻ ኣይትምጻእ ! Vi v---- t-- m------ – n- v--- t--- m------!
   
ዓው ኢልካ ኢኻ ትስሕቕ - ዓው ኢልካ ኣይትሰሓቕ ! Vi r---- t-- l---- – n- r--- t--- l----!
ቀስ ኢልካ ኢኻ ትዛረብ - ቀስ ኢልካ ኣይትዛረብ ! Vi p------ t-- m------- – n- p----- t--- m-------!
ብዙሕ ኢኻ ትሰቲ - ብዙሕ ኣይትስተ ! Vi t------ t-- m---- – n- t----- t--- m----!
   
ብዙሕ ኢኻ ተትክኽ - ብዙሕ እባ ኣይትተክኽ! Vi f---- t-- m---- – n- f--- t--- m----!
ብዙሕ ኢኻ ትሰርሕ - ብዙሕ ኣይትስራሕ ! Vi l------ t-- m---- – n- l----- t--- m----!
ብናህሪ ኢኻ ትዝውር - ብናህሪ እባ ኣይትዘውር! Vi v------ t-- r----- – n- v----- t--- r-----!
   
ተንስኡ፣ ኣቶ ሙለር! Ek------ S------ M-----!
ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Ek----- S------ M-----!
ኣብ ዘለኹሞ ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Re--- s---- S------ M-----!
   
ትዕግስቲ ግበሩ! Es-- p-------!
ግዜ ውሰዱ! La-- a- v- t-----!
ሓንሳዕ ጽንሑ! At---- m-------!
   
ጥንቀቑ በሉ ኢኹም! Es-- p-------!
ሰዓት ኣኽብሩ ኢኹም! Es-- a------!
ደንቆሮ ኣይትኹኑ ኢኹም! Ne e--- s-----!