ትግርኛ » ጣሊያንኛ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

+ 90 [novanta]

+ Imperativo 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [novanta]

Imperativo 2

Click to see the text:   
ትግርኛitaliano
ተላጸ! Fa--- l- b----! +
ተሓጸብ! La----! +
ተመሸጥ! Pe-------! +
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Te--------- M- t-------! +
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Co------- C------! +
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Sm------- L- s-----! +
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La---- s----- L---- s----! +
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Dì q------ D--- q-----! +
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Co---- q------ C----- q-----! +
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! No- e----- m-- d--------! +
ደፋር ኣይትኹን! No- e----- m-- i-----------! +
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! No- e----- m-- s-------! +
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Si- s----- s------! +
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Si- s----- c-----! +
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Si- s----- g------! +
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Bu-- r------ a c---! +
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Ab--- c--- d- s-! +
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Ri----- a t------- p-----! +