ትግርኛ » ጣሊያንኛ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [novanta]

Imperativo 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [novanta]

Imperativo 2

Click to see the text:   
ትግርኛitaliano
ተላጸ! Fa--- l- b----!
ተሓጸብ! La----!
ተመሸጥ! Pe-------!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Te--------- M- t-------!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Co------- C------!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Sm------- L- s-----!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La---- s----- L---- s----!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Dì q------ D--- q-----!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Co---- q------ C----- q-----!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! No- e----- m-- d--------!
ደፋር ኣይትኹን! No- e----- m-- i-----------!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! No- e----- m-- s-------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Si- s----- s------!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Si- s----- c-----!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Si- s----- g------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Bu-- r------ a c---!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Ab--- c--- d- s-!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Ri----- a t------- p-----!