ትግርኛ » ደች   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [negentig]

Imperatief 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [negentig]

Imperatief 2

Click to see the text:   
ትግርኛNederlands
ተላጸ! Sc---- j-!
ተሓጸብ! Wa- j-!
ተመሸጥ! Ka- j- h---!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Be- o-!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Be---!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Ho- o-!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La-- d--!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Ze- d--!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Ko-- d--!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! We-- n---- o--------!
ደፋር ኣይትኹን! We-- n---- b------!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! We-- n---- o--------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! We-- a----- e------!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! We-- a----- a-----!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! We-- a----- b------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! We- t----!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Le- u g--- o- u----!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Be----- u o-- g--- w---!