ትግርኛ » ኖርዌይኛ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [nitti]

Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [nitti]

Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛnorsk
ተላጸ! Nå s--- d- b------ d--.
ተሓጸብ! Nå s--- d- v---- d--.
ተመሸጥ! Nå s--- d- g-- d--.
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ri--!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Be----- / S--- i g---!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Sl---!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La v---!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Si d--!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Kj-- d--!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Væ- a---- u-----!
ደፋር ኣይትኹን! Væ- a---- f----!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Væ- a---- u------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Væ- a----- æ----!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Væ- a----- h-------!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Væ- a----- h-----!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ko- g--- h---!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Pa-- p- d-- s---- / T- v--- p- d-- s---!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Be--- o-- i---- s----.