ትግርኛ » ፖርቱጋልኛ BR   ትእዛዝ 1


89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [oitenta e nove]

Imperativo 1

89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [oitenta e nove]

Imperativo 1

Click to see the text:   
ትግርኛportuguês BR
ኣዚኻ ህኩይ ኢኻ - ህኩይ ኣይትኹን ! Vo-- é t-- p--------- – n-- s--- t-- p---------!
ነዊሕ ኢኻ ትድቅስ - ነዊሕ ኣይትደቅስ ! Vo-- d---- a-- m---- t---- – n-- d---- a-- t-- t----!
ኣመሲኻ ኢኻ ትመጽእ - ኣመሲኻ ኣይትምጻእ ! Vo-- v-- t-- t---- – n-- v---- t-- t----!
   
ዓው ኢልካ ኢኻ ትስሕቕ - ዓው ኢልካ ኣይትሰሓቕ ! Vo-- r- t-- a--- – n-- r-- t-- a---!
ቀስ ኢልካ ኢኻ ትዛረብ - ቀስ ኢልካ ኣይትዛረብ ! Vo-- f--- t-- b---- – n-- f--- t-- b----!
ብዙሕ ኢኻ ትሰቲ - ብዙሕ ኣይትስተ ! Vo-- b--- d----- – n-- b--- t----!
   
ብዙሕ ኢኻ ተትክኽ - ብዙሕ እባ ኣይትተክኽ! Vo-- f--- d----- – n-- f--- t----!
ብዙሕ ኢኻ ትሰርሕ - ብዙሕ ኣይትስራሕ ! Vo-- t------- d----- – n-- t------- t----!
ብናህሪ ኢኻ ትዝውር - ብናህሪ እባ ኣይትዘውር! Vo-- v-- t-- d------- – n-- v- t-- d-------!
   
ተንስኡ፣ ኣቶ ሙለር! Le--------- S----- M-----!
ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Se------- S----- M-----!
ኣብ ዘለኹሞ ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Fi--- s------- S----- M-----!
   
ትዕግስቲ ግበሩ! Te--- p--------!
ግዜ ውሰዱ! Vá c-- c----!
ሓንሳዕ ጽንሑ! Es---- u- m------!
   
ጥንቀቑ በሉ ኢኹም! Te--- c------!
ሰዓት ኣኽብሩ ኢኹም! Se-- p------!
ደንቆሮ ኣይትኹኑ ኢኹም! Nã- s--- e------- /--!