ትግርኛ » ሮማኒያን   ትእዛዝ 1


89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [optzeci şi nouă]

Imperativ 1

89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [optzeci şi nouă]

Imperativ 1

Click to see the text:   
ትግርኛromână
ኣዚኻ ህኩይ ኢኻ - ህኩይ ኣይትኹን ! Eş-- a--- d- l---- – n- m-- f- a--- d- l----!
ነዊሕ ኢኻ ትድቅስ - ነዊሕ ኣይትደቅስ ! Do--- a-- d- m--- – n- m-- d---- a-- d- m---!
ኣመሲኻ ኢኻ ትመጽእ - ኣመሲኻ ኣይትምጻእ ! Vi- p--- t----- – n- m-- v--- a-- d- t-----!
   
ዓው ኢልካ ኢኻ ትስሕቕ - ዓው ኢልካ ኣይትሰሓቕ ! Râ-- p--- t--- – n- m-- r--- a-- d- t---!
ቀስ ኢልካ ኢኻ ትዛረብ - ቀስ ኢልካ ኣይትዛረብ ! Vo------ a-- d- î---- – n- m-- v---- a-- d- î----!
ብዙሕ ኢኻ ትሰቲ - ብዙሕ ኣይትስተ ! Be- p--- m--- – n- m-- b-- a-- d- m---!
   
ብዙሕ ኢኻ ተትክኽ - ብዙሕ እባ ኣይትተክኽ! Fu---- p--- m--- – n- m-- f--- a-- d- m---!
ብዙሕ ኢኻ ትሰርሕ - ብዙሕ ኣይትስራሕ ! Mu------ p--- m--- – n- m-- m---- a-- d- m---!
ብናህሪ ኢኻ ትዝውር - ብናህሪ እባ ኣይትዘውር! Co----- a-- d- r----- – n- m-- c---- a-- d- r-----!
   
ተንስኡ፣ ኣቶ ሙለር! Ri--------- d------ M-----!
ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Aş-------- d------ M-----!
ኣብ ዘለኹሞ ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Ră------ p- s---- d------ M-----!
   
ትዕግስቲ ግበሩ! Av--- r------!
ግዜ ውሰዱ! Lă------- t---!
ሓንሳዕ ጽንሑ! Aş------- u- m-----!
   
ጥንቀቑ በሉ ኢኹም! Fi-- a----!
ሰዓት ኣኽብሩ ኢኹም! Fi-- p-------!
ደንቆሮ ኣይትኹኑ ኢኹም! Nu f--- p----!