ትግርኛ » ሮማኒያን   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [nouăzeci]

Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [nouăzeci]

Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛromână
ተላጸ! Bă------------!
ተሓጸብ! Sp------!
ተመሸጥ! Pi---------!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Su--- S-----!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! În----- Î-------!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Te------ T--------!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La-- a---- L----- a---!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Sp--- a---- S------ a---!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Cu----- a---- C-------- a---!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Să n- f-- n-------- i------!
ደፋር ኣይትኹን! Să n- f-- n-------- o-------!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Să n- f-- n-------- n----------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Să f-- î---------- s-----!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Să f-- î---------- d-----!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Să f-- î---------- p--------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Să a------- c- b--- a----!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Să a---- g---- d- d------------!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Să n- m-- v------- c-----!