ትግርኛ » ሰርቢኛ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [деведесет]
90 [devedeset]

Императив 2
Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [деведесет]
90 [devedeset]

Императив 2
Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛсрпски
ተላጸ! Об--- с--
O---- s-!
ተሓጸብ! Оп--- с--
O---- s-!
ተመሸጥ! По------ с--
P-------- s-!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! На----- Н--------
N------ N-------!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! По---- П-------
P----- P------!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Пр------- П----------
P-------- P---------!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Пу--- т-- П------ т--
P---- t-- P------ t-!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Ре-- т-- Р----- т--
R--- t-- R----- t-!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Ку-- т-- К----- т--
K--- t-- K----- t-!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Не б--- н---- н------- / н---------
N- b--- n---- n------- / n--------!
ደፋር ኣይትኹን! Не б--- н---- б--------- / б----------
N- b--- n---- b--------- / b---------!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Не б--- н---- н--------- / н----------
N- b--- n---- n--------- / n---------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Бу-- у--- п----- / п-------
B--- u--- p----- / p------!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Бу-- у--- ф-- / ф----
B--- u--- f-- / f---!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Бу-- у--- к------- / к--------
B--- u--- k------- / k-------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ст------ с----- к----
S------- s----- k---!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ До--- п----- н- с----
D---- p----- n- s---!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! По------ н-- п----- у------
P------- n-- p----- u-----!