ትግርኛ » ስዊድንኛ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [nittio]

Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [nittio]

Imperativ 2

Click to see the text:   
ትግርኛsvenska
ተላጸ! Ra-- d--!
ተሓጸብ! Tv---- d--!
ተመሸጥ! Ka--- d--!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ri--!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Bö---!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Sl---!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Lå- b-- d--!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Sä- d--!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Kö- d--!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Va- a----- o-----!
ደፋር ኣይትኹን! Va- a----- o-------!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Va- a----- o-----!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Va- a----- ä----!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Va- a----- t------!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Va- a----- a----!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ho---- h------- g-- b--!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Va- r---- o- e-!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Ko- s---- o-- h---- p- o-- i---!