українська » англійська UK   Види діяльності


13 [тринадцять]

Види діяльності

-

+ 13 [thirteen]

+ Activities

Натисніть, щоб подивитись текст:   
українськаEnglish UK
Що робить Марта? Wh-- d--- M----- d-? +
Вона працює в офісі. Sh- w---- a- a- o-----. +
Вона працює за комп’ютером. Sh- w---- o- t-- c-------. +
   
Де Марта? Wh--- i- M-----? +
У кіно. At t-- c-----. +
Вона дивиться фільм. Sh- i- w------- a f---. +
   
Що робить Петро? Wh-- d--- P---- d-? +
Він навчається в університеті. He s------ a- t-- u---------. +
Він вивчає мови. He s------ l--------. +
   
Де Петро? Wh--- i- P----? +
У кафе. At t-- c---. +
Він п’є каву. He i- d------- c-----. +
   
Куди вони люблять ходити? Wh--- d- t--- l--- t- g-? +
На концерти. To a c------. +
Вони люблять слухати музику. Th-- l--- t- l----- t- m----. +
   
Куди вони не люблять ходити? Wh--- d- t--- n-- l--- t- g-? +
На дискотеку. To t-- d----. +
Вони не люблять танцювати. Th-- d- n-- l--- t- d----. +
   
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 295

Креольські мови

Ви знали, що в південній частині Тихого океану (у Полінезійському трикутнику) говорять німецькою? Це дійсно так! Подекуди у Папуа Нова Гвінея та Австралія розмовляють нашою німецькою . Це креольська мова. Креольські мови виникають у ситуаціях мовних контактів. Тобто тоді, коли переплітаються між собою багато різних мов. Багато креольських мов, тим часом, майже вимерли. Але у світі креольською мовою ще розмовляє 15 мільйонів людей. Креольські мови є завжди рідними мовами. Для мов піджина це не так. Мови піджив являють собою дуже спрощені мовні форми. Вони служать лише для зовсім спрощеного спілкування. Більшість креольських мов виникла у колоніальні часи.

Через це креольські мови часто базуються на європейських мовах. Однією з ознак креольських мов є обмежена лексика. Також креольські мови мають власну фонетичну систему. Граматика креольських мов значно спрощена. Той, хто розмовляє, просто ігнорує складні правила. Кожна креольська мова є важливою складовою частиною національної ідентичності. А тому існує також багато літератур на креольських мовах. Для мовознавців креольські мови особливо цікаві. Адже вони показують, як народжуються і знов вмирають мови. Таким чином, на креольських мовах можна простежити розвиток мови. Також вони доказують, що мова може змінюватися та пристосовуватися. Дисципліна, яка вивчає креольські мови, називається криолістика. Один з найвідоміших висловів креольською мовою походить з Ямайки. Боб Марлі зробив його всесвітньо відомим – ви його знаєте? Це No woman, no cry! (= No, woman, don't cry!) (Ні, жінко, не плач!)