መጽሓፍ ሓረጋት።

ti ሕሉፍ 4   »   em Past tense 4

84 [ሰማንያንኣርባዕተን]

ሕሉፍ 4

ሕሉፍ 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

ነቲ ትርጉም ብኸመይ ክትሪኦ ከም እትደሊ ምረጽ፤   
ትግሪኛ ትግርኛ (US) ተፃወት ቡዙሕ
ኣንበበ፣ ምንባብ t- ---d t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
ኣነ ኣንቢበ። I-----. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
ኣነ ንቲ ምሉእ ሮማን ኣንቢበዮ። I----d -he-wh--e -o-el. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
ተረድአ፣ ምርዳእ t- un--r--a-d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
ኣነ ተረዲኡኒ። I--------oo-. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
ኣነ እቲ ምሉእ ጽሑፍ ተረዲኡኒ። I--n-e-s-------- wh-le-t---. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
መለሸ፣ መልሲ to-----er t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
ኣነ መሊሰ። I--n-w--ed. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
ኣነ ኣብ ኩሎም ሕቶታት መሊሰ። I--n----e--all-t-e-q-e-t-on-. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
ኣነ እፈልጦ‘የ - ኣነ ፈሊጠዮ ነይረ። I -n-w----t ------e- -h-t. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
ኣነ እጽሕፎ‘የ - ኣነ ጽሒፈዮ። I wr--- -h-- --I-w---e -h-t. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
ኣነ እሰምዖ‘የ - ኣነ ሰሚዐዮ። I-h--r--ha--– - hea-d t-a-. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
ኣነ የምጽኦ‘የ - ኣነ ኣምጺአዮዮ። I-ll-ge- -- ----go---t. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
ኣነ የብጽሖ‘የ - ኣነ ኣብጺሐዮ። I’-l---ing---a- – - --ou--t-----. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
ኣነ እገዝኦ‘የ - ኣነ ገዚአዮ። I’-- b-y--ha----I bou--t -h--. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
ኣነ እጽበዮ‘የ - ኣነ ተጸቢአዮ። I--xpe---t----- I -xp-ct-d ----. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
ኣነ እገልጾ‘የ - ኣነ ገሊጸዮ። I’l---xpl-i- -h-t – ----pl----d --a-. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
ኣነ እፈልጦ‘የ - ኣነ ፈሊጠዮ። I ---w -h-t -----new---at. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -