• Learn vocabulary
    Mëso fjalorin me 50LANGUAGES.
    Mësoje nëpërmjet gjuhës tënde amtare!

FALAS 42 subjekte tw fjalorit me më shumë se 1900 fjalë në mbi 50 gjuhë - Finlandisht

Subjekte të tilla si ndjenjat, kafshët, sportet, mjetet, trafiku dhe shumë të tjera...Zgjidh kategorinë që dëshiron të mësosh

-

Tunteet +

Ndjenjat


-

Eläimet +

Kafshët


-

Urheilu +

Sportet


-

Musiikki +

Muzika


-

Toimisto +

Zyra


-

Juomat +

Pijet


-

Ihmiset +

Njerëzit


-

Aika +

Koha


-

Ympäristö +

Mjedisi


-

Pakkaus +

Paketimi


-

Työkalut +

Veglat


-

Liikenne +

Trafiku


-

Hedelmät +

Frutat


-

Vapaa-aika +

Koha e lirë


-

Armeija +

Ushtria


-

Vaatetus +

Veshja


-

Viestintä +

Komunikimi


-

Tekniikka +

Teknologjia


-

Asunto +

Banesa


-

Ruoka +

Ushqimi


-

Ammatit +

Profesionet


-

Kasvikset +

Perimet


-

Esineet +

Objektet


-

Koulutus +

Arsimimi


-

Ihmisruumis +

Trupi


-

Luonto +

Natyra


-

Talous +

Financat


-

Huonekalut +

Mobiljet


-

Uskonto +

Feja


-

Kasvit +

Bimët


-

Abstraktit käsitteet +

Termat abstraktë


-

Keittiökoneet +

Pajisjet e kuzhinës


-

Materiaalit +

Materialet


-

Terveys +

Shëndetësia


-

Auto +

Vetura


-

Taide +

Artet


-

Kaupunki +

Qyteti


-

Sää +

Moti


-

Ostokset +

Pazari


-

Arkkitehtuuri +

Arkitektura


-

Isot eläimet +

Kafshët e mëdha


-

Pienet eläimet +

Kafshët e vogla
Doni të mësoni një gjuhë të re? Eshtë kaq e lehtë me 50LANGUAGES! Zgjidhni prej më shumë se 50 gjuhëve. Por mësoni nëpërmjet gjuhës tuaj amtare. - Eshtë krejtësisht falas!