• Learn vocabulary
    Mëso fjalorin me 50LANGUAGES.
    Mësoje nëpërmjet gjuhës tënde amtare!

FALAS 42 subjekte tw fjalorit me më shumë se 1900 fjalë në mbi 50 gjuhë - Hindi

Subjekte të tilla si ndjenjat, kafshët, sportet, mjetet, trafiku dhe shumë të tjera...Zgjidh kategorinë që dëshiron të mësosh

-

भावनाएं
bhaavanaen +

Ndjenjat


-

पशु
pashu +

Kafshët


-

खेल
khel +

Sportet


-

संगीत
sangeet +

Muzika


-

कार्यालय
kaaryaalay +

Zyra


-

पेय
pey +

Pijet


-

लोग
log +

Njerëzit


-

समय
samay +

Koha


-

वातावरण
vaataavaran +

Mjedisi


-

पैकेजिंग
paikejing +

Paketimi


-

उपकरण
upakaran +

Veglat


-

यातायात
yaataayaat +

Trafiku


-

फल
phal +

Frutat


-

अवकाश
avakaash +

Koha e lirë


-

सैन्य
sainy +

Ushtria


-

वस्त्र
vastr +

Veshja


-

संचार
sanchaar +

Komunikimi


-

प्रौद्योगिकी
praudyogikee +

Teknologjia


-

अपार्टमेंट
apaartament +

Banesa


-

भोजन
bhojan +

Ushqimi


-

व्यवसाय
vyavasaay +

Profesionet


-

सब्जियां
sabjiyaan +

Perimet


-

वस्तुएं
vastuen +

Objektet


-

शिक्षा
shiksha +

Arsimimi


-

शरीर
shareer +

Trupi


-

प्रकृति
prakrti +

Natyra


-

वित्त
vitt +

Financat


-

फर्नीचर
pharneechar +

Mobiljet


-

धर्म
dharm +

Feja


-

पौधे
paudhe +

Bimët


-

सार संदर्भ
saar sandarbh +

Termat abstraktë


-

रसोई उपकरण
rasoee upakaran +

Pajisjet e kuzhinës


-

सामग्री
saamagree +

Materialet


-

स्वास्थ्य
svaasthy +

Shëndetësia


-

गाड़ी
gaadee +

Vetura


-

कला
kala +

Artet


-

शहर
shahar +

Qyteti


-

मौसम
mausam +

Moti


-

खरीदारी
khareedaaree +

Pazari


-

स्थापत्य
sthaapaty +

Arkitektura


-

बड़े जानवर
bade jaanavar +

Kafshët e mëdha


-

छोटे जानवर
chhote jaanavar +

Kafshët e vogla
Doni të mësoni një gjuhë të re? Eshtë kaq e lehtë me 50LANGUAGES! Zgjidhni prej më shumë se 50 gjuhëve. Por mësoni nëpërmjet gjuhës tuaj amtare. - Eshtë krejtësisht falas!