• Learn vocabulary
    Mëso fjalorin me 50LANGUAGES.
    Mësoje nëpërmjet gjuhës tënde amtare!

FALAS 42 subjekte tw fjalorit me më shumë se 1900 fjalë në mbi 50 gjuhë - Lituanisht

Subjekte të tilla si ndjenjat, kafshët, sportet, mjetet, trafiku dhe shumë të tjera...Zgjidh kategorinë që dëshiron të mësosh

-

Jausmai +

Ndjenjat


-

Gyvūnai +

Kafshët


-

Sportas +

Sportet


-

Muzika +

Muzika


-

Biuras +

Zyra


-

Gėrimai +

Pijet


-

Žmonės +

Njerëzit


-

Laikas +

Koha


-

Aplinka +

Mjedisi


-

Įpakavimas +

Paketimi


-

Įrankiai +

Veglat


-

Eismas +

Trafiku


-

Vaisiai +

Frutat


-

Laisvalaikis +

Koha e lirë


-

Kariuomenė +

Ushtria


-

Apranga +

Veshja


-

Komunikacija +

Komunikimi


-

Technologija +

Teknologjia


-

Butas +

Banesa


-

Maistas +

Ushqimi


-

Profesijos +

Profesionet


-

Daržovės +

Perimet


-

Daiktai +

Objektet


-

Mokslas +

Arsimimi


-

Kūnas +

Trupi


-

Gamta +

Natyra


-

Finansai +

Financat


-

Baldai +

Mobiljet


-

Religija +

Feja


-

Augalai +

Bimët


-

Abstraktūs žodžiai +

Termat abstraktë


-

Virtuviniai prietaisai +

Pajisjet e kuzhinës


-

Medžiagos +

Materialet


-

Sveikata +

Shëndetësia


-

Automobilis +

Vetura


-

Menai +

Artet


-

Miestas +

Qyteti


-

Oras +

Moti


-

Apsipirkimas +

Pazari


-

Architektūra +

Arkitektura


-

Dideli gyvūnai +

Kafshët e mëdha


-

Maži gyvūnai +

Kafshët e vogla
Doni të mësoni një gjuhë të re? Eshtë kaq e lehtë me 50LANGUAGES! Zgjidhni prej më shumë se 50 gjuhëve. Por mësoni nëpërmjet gjuhës tuaj amtare. - Eshtë krejtësisht falas!