• Learn vocabulary
    Mëso fjalorin me 50LANGUAGES.
    Mësoje nëpërmjet gjuhës tënde amtare!

FALAS 42 subjekte tw fjalorit me më shumë se 1900 fjalë në mbi 50 gjuhë - Norvegjisht - Nynorsk

Subjekte të tilla si ndjenjat, kafshët, sportet, mjetet, trafiku dhe shumë të tjera...Zgjidh kategorinë që dëshiron të mësosh

-

Kjensler +

Ndjenjat


-

Dyr +

Kafshët


-

Idrett +

Sportet


-

Musikk +

Muzika


-

Kontor +

Zyra


-

Drikke +

Pijet


-

Menneske +

Njerëzit


-

Tid +

Koha


-

Miljø +

Mjedisi


-

Innpakning +

Paketimi


-

Verktøy +

Veglat


-

Trafikk +

Trafiku


-

Frukt +

Frutat


-

Fritid +

Koha e lirë


-

Militære +

Ushtria


-

Klede +

Veshja


-

Kommunikasjon +

Komunikimi


-

Teknikk +

Teknologjia


-

Leilegheit +

Banesa


-

Mat +

Ushqimi


-

Yrke +

Profesionet


-

Grønsaker +

Perimet


-

Ting +

Objektet


-

Utdanning +

Arsimimi


-

Kroppen +

Trupi


-

Natur +

Natyra


-

Økonomi +

Financat


-

Møblar +

Mobiljet


-

Religion +

Feja


-

Planter +

Bimët


-

Abstrakte omgrep +

Termat abstraktë


-

Kjøkenutstyr +

Pajisjet e kuzhinës


-

Materialar +

Materialet


-

Helse +

Shëndetësia


-

Bil +

Vetura


-

Kunst +

Artet


-

By +

Qyteti


-

Vêr +

Moti


-

Handling +

Pazari


-

Arkitektur +

Arkitektura


-

Store dyr +

Kafshët e mëdha


-

Smådyr +

Kafshët e vogla
Doni të mësoni një gjuhë të re? Eshtë kaq e lehtë me 50LANGUAGES! Zgjidhni prej më shumë se 50 gjuhëve. Por mësoni nëpërmjet gjuhës tuaj amtare. - Eshtë krejtësisht falas!