• Learn vocabulary
    Mëso fjalorin me 50LANGUAGES.
    Mësoje nëpërmjet gjuhës tënde amtare!

FALAS 42 subjekte tw fjalorit me më shumë se 1900 fjalë në mbi 50 gjuhë - Rumanisht

Subjekte të tilla si ndjenjat, kafshët, sportet, mjetet, trafiku dhe shumë të tjera...Zgjidh kategorinë që dëshiron të mësosh

-

Sentimente +

Ndjenjat


-

Animale +

Kafshët


-

Sporturi +

Sportet


-

Muzică +

Muzika


-

Birou +

Zyra


-

Băuturi +

Pijet


-

Oameni +

Njerëzit


-

Timp +

Koha


-

Mediu +

Mjedisi


-

Ambalaj +

Paketimi


-

Unelte +

Veglat


-

Trafic +

Trafiku


-

Fructe +

Frutat


-

Timp liber +

Koha e lirë


-

Militar +

Ushtria


-

Îmbrăcăminte +

Veshja


-

Comunicare +

Komunikimi


-

Tehnologie +

Teknologjia


-

Apartament +

Banesa


-

Alimente +

Ushqimi


-

Ocupaţii +

Profesionet


-

Legume +

Perimet


-

Obiecte +

Objektet


-

Educaţie +

Arsimimi


-

Corp +

Trupi


-

Natură +

Natyra


-

Finanţe +

Financat


-

Mobilier +

Mobiljet


-

Religie +

Feja


-

Plante +

Bimët


-

Termeni abstracţi +

Termat abstraktë


-

Electrocasnice de bucătărie +

Pajisjet e kuzhinës


-

Materiale +

Materialet


-

Sănătate +

Shëndetësia


-

Maşină +

Vetura


-

Arte +

Artet


-

Oraş +

Qyteti


-

Vreme +

Moti


-

Cumpărături +

Pazari


-

Arhitectură +

Arkitektura


-

Animale mari +

Kafshët e mëdha


-

Animale mici +

Kafshët e vogla
Doni të mësoni një gjuhë të re? Eshtë kaq e lehtë me 50LANGUAGES! Zgjidhni prej më shumë se 50 gjuhëve. Por mësoni nëpërmjet gjuhës tuaj amtare. - Eshtë krejtësisht falas!