• Learn vocabulary
    Mëso fjalorin me 50LANGUAGES.
    Mësoje nëpërmjet gjuhës tënde amtare!

FALAS 42 subjekte tw fjalorit me më shumë se 1900 fjalë në mbi 50 gjuhë - Vietnamisht

Subjekte të tilla si ndjenjat, kafshët, sportet, mjetet, trafiku dhe shumë të tjera...Zgjidh kategorinë që dëshiron të mësosh

-

Cảm xúc +

Ndjenjat


-

Động vật +

Kafshët


-

Thể thao +

Sportet


-

Âm nhạc +

Muzika


-

Văn phòng +

Zyra


-

Đồ uống +

Pijet


-

Con người +

Njerëzit


-

Thời gian +

Koha


-

Môi trường +

Mjedisi


-

Bao bì +

Paketimi


-

Công cụ +

Veglat


-

Giao thông +

Trafiku


-

Trái cây (hoa quả) +

Frutat


-

Giải trí (lúc nhàn rỗi) +

Koha e lirë


-

Quân sự +

Ushtria


-

Quần áo +

Veshja


-

Thông tin liên lạc +

Komunikimi


-

Công nghệ +

Teknologjia


-

Căn hộ +

Banesa


-

Thực phẩm (lương thực) +

Ushqimi


-

Nghề nghiệp +

Profesionet


-

Rau +

Perimet


-

Đồ vật (vật thể) +

Objektet


-

Giáo dục +

Arsimimi


-

Thân thể +

Trupi


-

Thiên nhiên +

Natyra


-

Tài chính +

Financat


-

Đồ nội thất +

Mobiljet


-

Tôn Giáo +

Feja


-

Thực vật +

Bimët


-

Thuật ngữ trừu tượng +

Termat abstraktë


-

Thiết bị nhà bếp +

Pajisjet e kuzhinës


-

Vật liệu +

Materialet


-

Y tế (sức khỏe) +

Shëndetësia


-

Xe hơi +

Vetura


-

Nghệ thuật +

Artet


-

Thành phố +

Qyteti


-

Thời tiết +

Moti


-

Mua sắm +

Pazari


-

Kiến trúc +

Arkitektura


-

Động vật lớn +

Kafshët e mëdha


-

Động vật nhỏ +

Kafshët e vogla
Doni të mësoni një gjuhë të re? Eshtë kaq e lehtë me 50LANGUAGES! Zgjidhni prej më shumë se 50 gjuhëve. Por mësoni nëpërmjet gjuhës tuaj amtare. - Eshtë krejtësisht falas!