• Learn vocabulary
    Mëso fjalorin me 50LANGUAGES.
    Mësoje nëpërmjet gjuhës tënde amtare!

FALAS 42 subjekte tw fjalorit me më shumë se 1900 fjalë në mbi 50 gjuhë - Vietnamisht

Subjekte të tilla si ndjenjat, kafshët, sportet, mjetet, trafiku dhe shumë të tjera...
Zgjidh kategorinë që dëshiron të mësosh

-

Cảm xúc

Ndjenjat


-

Động vật

Kafshët


-

Thể thao

Sportet


-

Âm nhạc

Muzika


-

Văn phòng

Zyra


-

Đồ uống

Pijet


-

Con người

Njerëzit


-

Thời gian

Koha


-

Môi trường

Mjedisi


-

Bao bì

Paketimi


-

Công cụ

Veglat


-

Giao thông

Trafiku


-

Trái cây (hoa quả)

Frutat


-

Giải trí (lúc nhàn rỗi)

Koha e lirë


-

Quân sự

Ushtria


-

Quần áo

Veshja


-

Thông tin liên lạc

Komunikimi


-

Công nghệ

Teknologjia


-

Căn hộ

Banesa


-

Thực phẩm (lương thực)

Ushqimi


-

Nghề nghiệp

Profesionet


-

Rau

Perimet


-

Đồ vật (vật thể)

Objektet


-

Giáo dục

Arsimimi


-

Thân thể

Trupi


-

Thiên nhiên

Natyra


-

Tài chính

Financat


-

Đồ nội thất

Mobiljet


-

Tôn Giáo

Feja


-

Thực vật

Bimët


-

Thuật ngữ trừu tượng

Termat abstraktë


-

Thiết bị nhà bếp

Pajisjet e kuzhinës


-

Vật liệu

Materialet


-

Y tế (sức khỏe)

Shëndetësia


-

Xe hơi

Vetura


-

Nghệ thuật

Artet


-

Thành phố

Qyteti


-

Thời tiết

Moti


-

Mua sắm

Pazari


-

Kiến trúc

Arkitektura


-

Động vật lớn

Kafshët e mëdha


-

Động vật nhỏ

Kafshët e vogla
Doni të mësoni një gjuhë të re? Eshtë kaq e lehtë me 50LANGUAGES! Zgjidhni prej më shumë se 50 gjuhëve. Por mësoni nëpërmjet gjuhës tuaj amtare. - Eshtë krejtësisht falas!