© Dimaberkut | Dreamstime.com
© Dimaberkut | Dreamstime.com

Õppige esperantot tasuta

Õppige esperantot kiiresti ja lihtsalt meie keelekursusega „Esperanto algajatele“.

et eesti   »   eo.png esperanto

Õppige esperantot – esimesed sõnad
Tere! Saluton!
Tere päevast! Bonan tagon!
Kuidas läheb? Kiel vi?
Nägemiseni! Ĝis revido!
Varsti näeme! Ĝis baldaŭ!

Mis on esperanto keele eripära?

Esperanto keel on ainulaadne oma eripärade poolest. See on planeeritud keel, mille eesmärk on olla teiseks keeleks kogu maailmas, et hõlbustada rahvusvahelist suhtlust. Esperanto loodi 1887. aastal Poola oftalmoloogi L. L. Zamenhofi poolt. Esperanto keele üks eripära on selle loogiline ja regulaarne grammatika. Kõik sõnad järgivad ühtset süntaksi ja morfoloogia reegleid, mis teeb sellest lihtsa õppida.

Lisaks on Esperanto sõnavara üles ehitatud põhisõnavara baasile, millest tuletatakse uusi sõnu. See võimaldab õppijatel kiiresti laiendada oma sõnavara. Veel üks Esperanto keele eripära on selle fonetiline olemus. Iga täht vastab kindlale helile, mis teeb hääldamise lihtsaks ja järjekindlaks.

Esperanto keel ei kuulu ühegi kindla rahvuse või riigi juurde, mis tähendab, et see on poliitiliselt neutraalne. See on mõeldud sildade ehitamiseks kultuuride vahel. Esperanto keele kogukond on ülemaailmne. Ehkki selle keele kõnelejate täpne arv pole teada, hinnatakse seda sadade tuhandete või isegi miljonite inimesteni.

Esperanto keelt õpitakse ja räägitakse mitmetes riikides üle kogu maailma, mis näitab selle globaalset levikut ja mõju. Kokkuvõttes on Esperanto keel ainulaadne oma regulaarse grammatika, lihtsa sõnavara, foneetilise olemuse, poliitilise neutraalsuse ja ülemaailmse kogukonna tõttu. See on loodud eesmärgiga lihtsustada rahvusvahelist suhtlust ja edendada kultuuridevahelist mõistmist.

Isegi esperanto algajad saavad praktiliste lausete abil esperanto keelt tõhusalt õppida 50 KEELEGA. Kõigepealt õpid tundma keele põhilisi struktuure. Näidisdialoogid aitavad teil end võõrkeeles väljendada. Eelteadmised pole vajalikud.

Isegi edasijõudnud õppijad saavad õpitut korrata ja kinnistada. Õpid õigeid ja sageli öeldud lauseid ning saad neid kohe kasutada. Suudad suhelda igapäevastes olukordades. Kasutage oma lõunapausi või aega liikluses, et õppida paar minutit esperanto keelt. Õpid nii liikvel olles kui ka kodus.