© Mrakhr | Dreamstime.com

Õppige horvaadi keelt tasuta

Õppige horvaadi keelt kiiresti ja lihtsalt meie keelekursusega “Horvaadi keel algajatele“.

et eesti   »   hr.png hrvatski

Õppige horvaadi keelt – esimesed sõnad
Tere! Bog! / Bok!
Tere päevast! Dobar dan!
Kuidas läheb? Kako ste? / Kako si?
Nägemiseni! Doviđenja!
Varsti näeme! Do uskoro!

Mis on horvaadi keeles erilist?

Horvaatia keel on Lõuna-Slaavi keel, mida kõneldakse peamiselt Horvaatias. Sellel on üle viie miljoni kõneleja, sealhulgas Horvaatias, Bosnias ja Hertsegoviinas ning teistes riikides, kus on horvaadi kogukonnad. Eriline on see, et horvaadi keel kasutab ladina kirja, erinevalt mõnest teisest slaavi keelest, mis kasutavad kirillitsat. Ladina kiri on horvaadi keele puhul kasutusel olnud sajandeid, mõjutades oluliselt selle arengut. Horvaatia keel algajatele on üks enam kui 50 tasuta keelepaketist, mille saate meilt hankida. „50LANGUAGES” on tõhus viis horvaadi keele õppimiseks veebis ja tasuta. Meie õppematerjalid horvaadi keele kursuse jaoks on saadaval nii veebis kui ka iPhone’i ja Androidi rakendustena.

Keel on tuntud oma keeruka grammatika poolest. Näiteks on horvaadi keeles seitse käändet, mis mõjutavad sõna vormi. See on tüüpiline omadus paljudele slaavi keeltele, kuid võib teistele keeltele õppijatele esitada väljakutse. Horvaadi keelel on suur hulk laensõnu. Paljud neist tulenevad Itaalia, Saksa ja Türgi mõjudest, mis on läbi ajaloo mõjutanud Horvaatiat. See mitmekülgsus on üks horvaadi keele huvitavamaid jooni. Selle kursusega saad õppida horvaadi keelt iseseisvalt – ilma õpetajata ja keeltekoolita! Tunnid on selgelt üles ehitatud ja aitavad teil oma eesmärke saavutada.

See keel on ka ainulaadne oma kolme sooga: meessoost, naissoost ja kesksoost. See süsteem mõjutab oluliselt sõnade käänamist ja nõuab kõnelejalt põhjalikku mõistmist. Huvitav on märkida, et horvaadi keeles on üsna vähe dialekte. See keel on suhteliselt ühtne kogu riigis, mis on erinevalt paljudest teistest keeltest, kus on palju erinevaid dialekte ja murrakuid. Õppige kiiresti horvaadi keelt 100 horvaadi keele tunniga, mis on korraldatud teemade kaupa. Tundide MP3-helifaile rääkisid horvaadi keelt emakeelena kõnelejad. Need aitavad teil hääldust parandada.

Samuti on horvaadi keel oluline osa riigi kultuurist. Näiteks on Horvaatias rikkalik kirjandustraditsioon, mis on kirjutatud horvaadi keeles. See peegeldab horvaadi keele ja kultuuri tihedat seotust. Üldiselt on horvaadi keel eriline oma ajaloo, struktuuri, kirjasüsteemi ja kultuurilise tähtsuse tõttu. See pakub rikka ja huvitava keelelise kogemuse neile, kes otsustavad seda õppida.

Isegi Horvaatia algajad saavad praktiliste lausete abil tõhusalt õppida horvaadi keelt 50KEELE abil. Kõigepealt õpid tundma keele põhilisi struktuure. Näidisdialoogid aitavad teil end võõrkeeles väljendada. Eelteadmised pole vajalikud.

Isegi edasijõudnud õppijad saavad õpitut korrata ja kinnistada. Õpid õigeid ja sageli öeldud lauseid ning saad neid kohe kasutada. Suudad suhelda igapäevastes olukordades. Kasutage oma lõunapausi või aega liikluses, et õppida paar minutit horvaadi keelt. Õpid nii liikvel olles kui ka kodus.