© Samrat35 | Dreamstime.com

Ücretsiz olarak Bengalce öğrenin

Yeni başlayanlar için Bengalce dil kursumuzla hızlı ve kolay bir şekilde Bengalce öğrenin.

tr Türkçe   »   bn.png বাংলা

Bengalce öğrenin - İlk kelimeler
Merhaba! নমস্কার! / আসসালামু আ’লাইকুম namaskāra! / Āsasālāmu ā’lā'ikuma
İyi günler! / Merhaba! নমস্কার! / আসসালামু আ’লাইকুম namaskāra! / Āsasālāmu ā’lā'ikuma
Nasılsın? আপনি কেমন আছেন? āpani kēmana āchēna?
Görüşmek üzere! এখন তাহলে আসি! Ēkhana tāhalē āsi!
Yakında görüşmek üzere! শীঘ্রই দেখা হবে! Śīghra'i dēkhā habē!

Bengal dili hakkında özel olan nedir?

Bengali dili, genellikle Bangladeş ve Hindistan‘ın Batı Bengal eyaletinde konuşulan bir dildir. Bu dilin özellikle zengin ve canlı bir edebi geleneği vardır. Öyle ki, Bengalce, 1913‘te Rabindranath Tagore‘nin Nobel Edebiyat Ödülü‘nü kazanmasıyla uluslararası öneme sahip oldu. Bengali dilinin özel bir özelliği, onun abugida yani hece yazısını kullanmasıdır. Bu yazı sistemi, her bir karakterin bir heceyi temsil ettiği bir sistemdir. Bu da Bengali dilinin okunmasını ve yazılmasını öğrenmeyi daha kolay hale getirir. Yeni başlayanlar için Bengalce, bizden alabileceğiniz 50’den fazla ücretsiz dil paketinden biridir. ’50LANGUAGES’, çevrimiçi ve ücretsiz olarak Bengalce öğrenmenin etkili yoludur. Bengalce kursu için öğretim materyallerimiz hem çevrimiçi hem de iPhone ve Android uygulamaları olarak mevcuttur.

Bengali dili, dünya genelinde yaklaşık 265 milyon konuşurkena sahip olan yedinci en büyük dil topluluğuna sahiptir. Bu geniş konuşur kitlesi, dilin birçok farklı lehçe ve ağızlarına sahip olmasına yol açmıştır. Her bir lehçe, kendi özgün vurgu ve sözcük özelliklerini taşır. Ayrıca, Bengali dilindeki cümle yapısı da oldukça benzersizdir. Genellikle özne, nesne, yüklem sırasını takip eder. Ancak bu, cümlenin amacına ve vurgulanmak istenen bölümüne bağlı olarak değişebilir. Bu esneklik, Bengalce‘ye özgü bir ifade özgürlüğü sağlar. Bu kursla, bir öğretmen ve dil okulu olmadan bağımsız olarak Bengalce öğrenebilirsiniz! Dersler net bir şekilde yapılandırılmıştır ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bengali dili, doğal ve insan yapımı birçok şeyin farklı isimleri ile tanındığı zengin bir kelime hazinesine sahiptir. Örneğin, renkler, akrabalık ilişkileri ve coğrafi özellikler için birçok farklı terim bulunmaktadır. Bu dilin kelime hazinesi, çeşitlilik ve derinliğe sahiptir. Bengali dilinin bir başka ilgi çekici özelliği de poezisine entegre olmuş olan melodi ve ritmdir. Bengal şarkıları ve şiirleri, genellikle dilin doğal ritmine ve melodisine dayanır. Bu, Bengalce‘ye özgü bir lirizm ve duygusallık katar. Konuya göre düzenlenmiş 100 Bengalce dil dersi ile hızlı bir şekilde Bengalce öğrenin. Dersler için MP3 ses dosyaları anadili Bengalce olan kişiler tarafından konuşulmuştur. Telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı olurlar.

Bengali dilinin özelliklerinden biri de sosyal statü ve ilişkileri belirtme yeteneğidir. Bengalce‘de, yaş, cinsiyet, ve sosyal statüyü göz önünde bulundurarak bir kişiye hitap etmek için çeşitli ifadeler ve hitaplar bulunur. Bu, Bengalce‘nin sosyal dinamikleri ifade etme becerisini gösterir. Bu özellikleri ve daha fazlasıyla, Bengali dili gerçekten özel bir dil ve kültür taşıyor. Bu dil, dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan mily

Bengalce’ye yeni başlayanlar bile pratik cümleler aracılığıyla ’50LANGUAGES’ ile Bengalce’yi verimli bir şekilde öğrenebilir. Öncelikle dilin temel yapılarını öğreneceksiniz. Örnek diyaloglar yabancı dilde kendinizi ifade etmenize yardımcı olur. Ön bilgi gerekli değildir.

İleri düzey öğrenciler bile öğrendiklerini tekrarlayabilir ve pekiştirebilir. Doğru ve sık kullanılan cümleleri öğrenir ve hemen kullanabilirsiniz. Günlük durumlarda iletişim kurabileceksiniz. Birkaç dakikalık Bengalce öğrenmek için öğle yemeği molanızı veya trafikte geçirdiğiniz zamanı kullanın. Evde olduğu kadar hareket halindeyken de öğrenirsiniz.