Naučte sa indonézsky zadarmo

Naučte sa indonézsky rýchlo a jednoducho s naším jazykovým kurzom „Indonézčina pre začiatočníkov“.

sk slovenčina   »   id.png Indonesia

Naučte sa indonézsky - prvé slová
Ahoj! Halo!
Dobrý deň! Selamat siang!
Ako sa darí? Apa kabar?
Dovidenia! Sampai jumpa lagi!
Do skorého videnia! Sampai nanti!

Čo je zvláštne na indonézskom jazyku?

Indonézsky jazyk, známy tiež ako bahasa Indonesia, je národným jazykom Indonézie. Je unikátny svojou štruktúrou a významom pre národ, ktorý je tak rozmanitý, ako je Indonézia. Je to jediný jazyk, ktorý spojuje viac ako 270 miliónov ľudí v celej krajine. Jazyk je relatívne mladý, oficiálne bol uznaný až po indonézskej nezávislosti v roku 1945. Napriek svojej mladosti je bahasa Indonesia jazykom, ktorý má významný vplyv na sociálne a politické životy Indonézanov. Je to jazyk jednoty a národného hrdinstva. Indonézština pre začiatočníkov je jedným z viac ako 50 bezplatných jazykových balíkov, ktoré od nás môžete získať. „50LANGUAGES“ je efektívny spôsob, ako sa naučiť indonézsky online a zadarmo. Naše učebné materiály pre kurz indonézštiny sú dostupné online aj ako aplikácie pre iPhone a Android.

Bahasa Indonesia je založený na malajčine, starodávnom obchodnom jazyku používanom v juhovýchodnej Ázii. Má však mnoho vplyvov z iných jazykov, vrátane sanskritu, arabčiny, holandčiny, portugalčiny a miestnych jazykov. Táto jazyková diverzita je odrážkou kulturnej rozmanitosti Indonézie. Bahasa Indonesia je z hľadiska gramatiky pomerne jednoduchý jazyk. Nie sú tu žiadne gramatické rody, časy sa vyjadrujú pomocou kontextu a slovesné časy nie sú tak zložité ako v mnohých iných jazykoch. Táto jednoduchosť robí indonézsky jazyk prístupným pre širokú verejnosť. S týmto kurzom sa môžete naučiť po indonézsky samostatne – bez učiteľa a bez jazykovej školy! Lekcie sú jasne štruktúrované a pomôžu vám dosiahnuť vaše ciele.

Indonézsky jazyk má tiež svoj vlastný jedinečný systém prepisovania. Tento systém, nazývaný ejaan, bol vytvorený v 70. rokoch 20. storočia a je založený na latinskej abecede. Jeho cieľom je zjednodušiť a štandardizovať indonézsku výslovnosť a písanie. Bahasa Indonesia je zaujímavý aj svojím spôsobom tvorby slov. Používa systém prefixov, sufixov a infixov na vytváranie nových slov a foriem zo základných koreňov. Táto flexibilita v tvorbe slov umožňuje jazyku prispôsobiť sa novým konceptom a ideám. Naučte sa indonézsky rýchlo so 100 lekciami indonézskeho jazyka organizovanými podľa tém. Zvukové súbory MP3 pre lekcie nahovorili rodení indonézski hovoriaci. Pomôžu vám zlepšiť vašu výslovnosť.

Indonézsky jazyk sa vyučuje ako oficiálny jazyk vo všetkých indonézskych školách a je to jazyk, v ktorom sa vede väčšina oficiálnej komunikácie. Napriek tomu sa v každodennom živote Indonézanov stále používajú aj miestne jazyky. To ukazuje na silu a odolnosť kultúrnej diverzity v Indonézii. Bahasa Indonesia je oveľa viac než len nástroj komunikácie. Je to symbol národnej jednoty a kultúrnej diverzity. Odráža bohatú históriu a dynamickú súčasnosť Indonézie. Ako taký, má významné miesto v srdciach a myšlienkach Indonézanov.

Dokonca aj indonézski začiatočníci sa môžu efektívne naučiť po indonézsky pomocou „50 LANGUAGES“ prostredníctvom praktických viet. Najprv sa zoznámite so základnými štruktúrami jazyka. Vzorové dialógy vám pomôžu vyjadriť sa v cudzom jazyku. Predchádzajúce znalosti nie sú potrebné.

Dokonca aj pokročilí študenti si môžu zopakovať a upevniť to, čo sa naučili. Naučíte sa správne a často hovorené vety a môžete ich okamžite použiť. Budete vedieť komunikovať v každodenných situáciách. Využite obedňajšiu prestávku alebo čas v premávke na naučenie sa pár minút po indonézsky. Učíte sa za pochodu aj doma.