© Gbruev | Dreamstime.com
© Gbruev | Dreamstime.com

Õppige valgevene keelt tasuta

Õppige valgevene keelt kiiresti ja lihtsalt meie keelekursusega “Valgevene keel algajatele“.

et eesti   »   be.png Беларуская

Õppige valgevene keelt – esimesed sõnad
Tere! Прывітанне!
Tere päevast! Добры дзень!
Kuidas läheb? Як справы?
Nägemiseni! Да пабачэння!
Varsti näeme! Да сустрэчы!

Mis on valgevene keele eripära?

Valgevene keel on eriline. See on üks slaavi keeli, mida räägib umbes 5-7 miljonit inimest peamiselt Valgevenes. See keel on lähedane vene ja ukraina keelele, kuid sellel on oma ainulaadsed tunnused. Esmane eripära on foneetikas. See on niinimetatud “pehme“ keel, mis tähendab, et paljudes sõnades rõhutatakse pehmeid konsonante. See annab hääldusele erilise värvingu.

Teine ainulaadne joon on rikas sõnavara. Valgevene keeles on palju laensõnu teistest keeltest, aga ka omapäraseid sõnu. Paljud neist on pärit riigi mitmekultuurilisest ajaloost ja erinevatest mõjudest. Valgevene keele grammatika on samuti keeruline. See sisaldab kuut käänet ja kolme verbiaega: minevik, olevik ja tulevik. Lisaks kõverduvad verbid persona ja arvu järgi.

Valgevene keeles on ka mitu murret. Need on laias laastus jagatud kahte põhigruppi: põhja- ja lõunamurdeks. Murrakud on levinud peamiselt maapiirkondades, samas kui linnades kasutatakse rohkem standardkeelt. Valgevene keele kirjutamine on samuti ainulaadne. Keel kasutab kirillitsat, kuid sellel on mõned erinevused võrreldes näiteks vene keelega. See muudab kirjutamise ja lugemise ainulaadseks.

Lisaks on valgevene keel läbi ajaloo kogenud palju muutusi. Keelel on eri aegadel olnud erinevad rollid Valgevene ühiskonnas. Praegu on see üks kahest riigi ametlikust keelest. Seega, valgevene keel on mitmes mõttes ainulaadne. Selle ainulaadne hääldus, rikas sõnavara, keeruline grammatika ja kirillitsa kasutamine teevad selle eriliseks. See pakub väljakutseid ja võimalusi neile, kes soovivad seda õppida.

Isegi valgevene algajad saavad praktiliste lausete abil tõhusalt valgevene keelt õppida 50LANGUAGES abil. Kõigepealt õpid tundma keele põhilisi struktuure. Näidisdialoogid aitavad teil end võõrkeeles väljendada. Eelteadmised pole vajalikud.

Isegi edasijõudnud õppijad saavad õpitut korrata ja kinnistada. Õpid õigeid ja sageli öeldud lauseid ning saad neid kohe kasutada. Suudad suhelda igapäevastes olukordades. Kasutage oma lõunapausi või aega liikluses, et õppida paar minutit valgevene keelt. Õpid nii liikvel olles kui ka kodus.