© MikeCloud | Dreamstime.com

Ucz się bezpłatnie perskiego

Szybko i łatwo naucz się perskiego z naszym kursem językowym „Perski dla początkujących”.

pl polski   »   fa.png فارسی

Ucz się perskiego - Pierwsze słowa
Cześć! ‫سلام‬ salâm!
Dzień dobry! ‫روز بخیر!‬ ruz be khair!
Co słychać? / Jak leci? ‫حالت چطوره؟ / چطوری‬ hâlet chetore?
Do widzenia! ‫خدا نگهدار!‬ khodâ negahdâr!
Na razie! ‫تا بعد!‬ tâ ba-ad!

Co jest szczególnego w języku perskim?

Język perski, nazywany również farsi, to jeden z najstarszych ciągle używanych języków na świecie. Wykorzystywany głównie w Iranie, Afganistanie i Tadżykistanie, ma wiele unikalnych cech. Jednym z najciekawszych aspektów perskiego jest jego system pisma. Język ten używa zmodyfikowanej wersji arabskiego alfabetu, ale z kilkoma dodatkowymi literami, aby pasowały do specyficznych dźwięków perskich. Perski dla początkujących to jeden z ponad 50 bezpłatnych pakietów językowych, które możesz otrzymać od nas. „50LANGUAGES” to skuteczny sposób bezpłatnej nauki perskiego online. Nasze materiały dydaktyczne do kursu perskiego są dostępne zarówno online, jak i jako aplikacje na iPhone’a i Androida.

Język perski ma też bardzo regularną gramatykę. Nie ma tak wielu wyjątków od reguł, co w wielu innych językach, co ułatwia naukę perskiego dla osób, które go nie znały. Co więcej, perski ma bogate i zróżnicowane słownictwo. Wiele słów pochodzi z arabskiego, ale perski pożyczył również słowa z innych języków, takich jak turecki czy francuski. Z tym kursem nauczysz się perskiego samodzielnie - bez nauczyciela i bez szkoły językowej! Lekcje mają przejrzystą strukturę i pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.

W perskim, podobnie jak w wielu innych językach indoeuropejskich, istnieje system koniugacji czasowników. Jest to jednak uproszczony system, w którym formy czasowników są regularne i łatwe do nauczenia. Język ten posiada również szczególnie bogatą literaturę. Perski jest językiem Szekspira Wschodu, poety Hafeza, a także wielu innych znakomitych pisarzy i poetów. Naucz się szybko perskiego dzięki 100 lekcjom języka perskiego uporządkowanych tematycznie. Pliki audio MP3 do lekcji były mówione przez rodzimych użytkowników języka perskiego. Pomagają poprawić wymowę.

Unikalny jest także perski system honoratywów, które są używane do okazywania szacunku. Jest to ważny aspekt perskiej etykiety i kultury. Język perski, mimo swojej długiej historii i wielu złożoności, jest nadal żywy i dynamiczny. Jego unikalne cechy czynią go fascynującym językiem do nauki i odkrywania.

Nawet początkujący perski mogą skutecznie uczyć się perskiego z „50LANGUAGES” poprzez praktyczne zdania. Najpierw poznasz podstawowe struktury języka. Przykładowe dialogi pomogą Ci wyrazić się w języku obcym. Wcześniejsza wiedza nie jest wymagana.

Nawet zaawansowani uczniowie mogą powtarzać i utrwalać to, czego się nauczyli. Uczysz się poprawnych i często wypowiadanych zdań i od razu potrafisz ich używać. Będziesz potrafił komunikować się w codziennych sytuacjach. Wykorzystaj przerwę na lunch lub czas w korku, aby nauczyć się kilku minut perskiego. Uczysz się zarówno w podróży, jak i w domu.