© Homocosmicos | Dreamstime.com

Naučte se Urdu zdarma

Naučte se urdštinu rychle a snadno s naším jazykovým kurzem ‚Urdština pro začátečníky‘.

cs čeština   »   ur.png اردو

Naučte se Urdu - První slova
Ahoj! ‫ہیلو‬ hello
Dobrý den! ‫سلام‬ salam
Jak se máte? ‫کیا حال ہے؟‬ kya haal hai?
Na shledanou! ‫پھر ملیں گے / خدا حافظ‬ phir milein ge
Tak zatím! ‫جلد ملیں گے‬ jald milein ge

Co je zvláštního na urdštině?

Urdu je jazyk plný kouzla a elegancie. Pochází z jihovýchodní Asie a je jedním z oficiálních jazyků Pákistánu. Je také široce mluvený v některých částech Indie a má silný kulturní vliv. Co dělá urdštinu jedinečnou, je její písmo. Urdu používá modifikovanou formu perského písma, což je varianta arabského písma. Toto písmo se čte zprava doleva, což je odlišnost oproti mnoha jiným jazykům. Urdu pro začátečníky je jedním z více než 50 bezplatných jazykových balíčků, které od nás můžete získat. „50LANGUAGES“ je efektivní způsob, jak se naučit Urdu online a zdarma. Naše výukové materiály pro kurz urdštiny jsou k dispozici online i jako aplikace pro iPhone a Android.

Další výjimečný rys urdštiny spočívá v jejím slovníku. Urdu je výsledkem směsi několika jazyků, včetně perštiny, arabštiny a sanskrtu. Tento jazykový mix přináší širokou škálu slov a frází, které obohacují jazyk. Urdu je také známé svou poetickou krásou. Výrazná symbolika a emotivní hloubka urdské poezie jsou obdivovány po celém světě. Urdu ghazaly a nazmy jsou oblíbenými formami poezie, které vyjadřují hluboké emoce a myšlenky. S tímto kurzem se můžete učit urdštinu samostatně - bez učitele a bez jazykové školy! Lekce jsou jasně strukturované a pomohou vám dosáhnout vašich cílů.

Gramatika urdštiny je dalším zvláštním aspektem tohoto jazyka. Má složitý systém skloňování a časování, který může být náročný pro nové studenty. Nicméně, tato složitost dodává jazyku flexibilitu a nuanci. Přes jeho krásu a bohatství, urdu čelí některým výzvám. Existují obavy z poklesu užívání urdštiny v každodenním životě, zejména mezi mladší generací v Pákistánu. Mnozí cítí, že je důležité zachovat a podporovat tento jazyk. Naučte se urdštinu rychle se 100 lekcemi urdštiny uspořádanými podle témat. Zvukové soubory MP3 pro lekce byly namluveny rodilými mluvčími Urdu. Pomohou vám zlepšit vaši výslovnost.

Naštěstí, je tu rostoucí zájem o studium urdštiny. Lidé po celém světě objevují jeho krásu a hloubku. Učení urdštiny může být cestou k pochopení bohaté kultury a historie, které tento jazyk zastupuje. Urdu je skutečně speciální jazyk. Jeho jedinečný původ, bohatý slovník a poetická krása ho odlišují od ostatních jazyků. Studium urdštiny může být obohacující a inspirující zkušeností.

Dokonce i začátečníci v urdštině se mohou efektivně učit urdštinu pomocí „50 LANGUAGES“ prostřednictvím praktických vět. Nejprve se seznámíte se základními strukturami jazyka. Vzorové dialogy vám pomohou vyjádřit se v cizím jazyce. Předchozí znalosti nejsou nutné.

Dokonce i pokročilí studenti mohou opakovat a upevňovat to, co se naučili. Naučíte se správné a často mluvené věty a můžete je okamžitě používat. Budete schopni komunikovat v každodenních situacích. Využijte přestávku na oběd nebo čas v provozu k tomu, abyste se naučili pár minut urdštiny. Učíte se na cestách i doma.