© Bokstaz | Dreamstime.com

Naučte sa po litovsky zadarmo

Naučte sa po litovsky rýchlo a jednoducho s naším jazykovým kurzom „Litovčina pre začiatočníkov“.

sk slovenčina   »   lt.png lietuvių

Naučte sa litovčinu - prvé slová
Ahoj! Sveiki!
Dobrý deň! Laba diena!
Ako sa darí? Kaip sekasi?
Dovidenia! Iki pasimatymo!
Do skorého videnia! (Iki greito!) / Kol kas!

Čo je zvláštne na litovčine?

Litovský jazyk je jedným z najstarších jazykov v Európe. Patria do skupiny baltských jazykov, ktoré sú časťou širšej indoeurópskej jazykovej rodiny. Litovčina je považovaná za jednu z najkonzervatívnejších indoeurópskych rečí. Jazyk má bohatú a komplexnú gramatiku. Pozoruhodné je použitie sedem pádov, ktoré sú charakteristické pre staršie indoeurópske jazyky. Litovčina tiež zachováva množstvo archaických slov a tvarov. Litovčina pre začiatočníkov je jedným z viac ako 50 bezplatných jazykových balíkov, ktoré od nás môžete získať. „50LANGUAGES“ je efektívny spôsob, ako sa naučiť litovčinu online a zadarmo. Naše učebné materiály pre kurz litovčiny sú dostupné online aj ako aplikácie pre iPhone a Android.

Písmo litovského jazyka je založené na latinskej abecede. Prvá kniha v litovčine bola vydaná v 16. storočí. Odvtedy prešiel jazyk niekoľkými reformami, ale stále sa udržal blízko svojim koreňom. Litovčina je veľmi hrdý na svoju jazykovú tradíciu. Existuje silný dôraz na zachovanie čistoty jazyka a odolnosť voči cudzím slovám. Tento postoj odráža silné národné cítenie Litovčanov. S týmto kurzom sa môžete naučiť po litovsky samostatne – bez učiteľa a bez jazykovej školy! Lekcie sú jasne štruktúrované a pomôžu vám dosiahnuť vaše ciele.

V litovskom jazyku existuje množstvo dialektov a nárečí. Tieto dialekty sú často veľmi rozdielne, ale sú vzájomne zrozumiteľné. Odrazujú regionálnu a kultúrnu diverzitu Litvy. Litovčina je dôležitým nástrojom pre porozumenie litovskej kultúre a histórie. Je to jazyk dávnych legend a tradičných piesní, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou litovskej identity. Naučte sa po litovsky rýchlo so 100 lekciami litovského jazyka organizovanými podľa tém. Zvukové súbory MP3 pre lekcie nahovorili rodení hovorcovia Litvy. Pomôžu vám zlepšiť vašu výslovnosť.

Na medzinárodnej úrovni je litovčina uznávaným a rešpektovaným jazykom. Je jedným z úradných jazykov Európskej únie a je študovaný na univerzitách po celom svete. Študovať litovský jazyk je výzva, ale tiež príležitosť preniknúť do sveta bohatej a unikátnej kultúry. Jeho zložitá gramatika a bohatá slovná zásoba ponúkajú fascinujúce poznatky do sveta jedného z najstarších európskych jazykov.

Dokonca aj litovskí začiatočníci sa môžu efektívne učiť litovčinu pomocou „50LANGUAGES“ prostredníctvom praktických viet. Najprv sa zoznámite so základnými štruktúrami jazyka. Vzorové dialógy vám pomôžu vyjadriť sa v cudzom jazyku. Predchádzajúce znalosti nie sú potrebné.

Dokonca aj pokročilí študenti si môžu zopakovať a upevniť to, čo sa naučili. Naučíte sa správne a často hovorené vety a môžete ich okamžite použiť. Budete vedieť komunikovať v každodenných situáciách. Využite obedňajšiu prestávku alebo čas v premávke na naučenie sa pár minút litovčiny. Učíte sa za pochodu aj doma.