eesti » inglise UK   Orienteerumine


41 [nelikümmend üks]

Orienteerumine

-

+ 41 [forty-one]

+ Where is ... ?

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Kus asub turistiinfo? Wh--- i- t-- t------ i---------- o-----? +
Kas teil oleks mulle linnakaarti? Do y-- h--- a c--- m-- f-- m-? +
Kas siin saab hotellituba reserveerida? Ca- o-- r------ a r--- h---? +
   
Kus asub vanalinn? Wh--- i- t-- o-- c---? +
Kus asub katedraal? Wh--- i- t-- c--------? +
Kus asub muuseum? Wh--- i- t-- m-----? +
   
Kust saab postmarke osta? Wh--- c-- o-- b-- s-----? +
Kust saab lilli osta? Wh--- c-- o-- b-- f------? +
Kust saab sõidupileteid osta? Wh--- c-- o-- b-- t------? +
   
Kus asub sadam? Wh--- i- t-- h------ / h----- (a-.)? +
Kus asub turg? Wh--- i- t-- m-----? +
Kus asub loss? Wh--- i- t-- c-----? +
   
Millal ekskursioon algab? Wh-- d--- t-- t--- b----? +
Millal ekskursioon lõppeb? Wh-- d--- t-- t--- e--? +
Kui kaua ekskursioon kestab? Ho- l--- i- t-- t---? +
   
Ma sooviksin giidi, kes räägib saksa keelt. I w---- l--- a g---- w-- s----- G-----. +
Ma sooviksin giidi, kes räägib itaalia keelt. I w---- l--- a g---- w-- s----- I------. +
Ma sooviksin giidi, kes räägib prantsuse keelt. I w---- l--- a g---- w-- s----- F-----. +
   

Universaalne inglise keel

Inglise keel on kõige levinum keel maailmas. Aga mandariini või kõrg-hiina keelel on kõige rohkematel inimestel emakeeleks. Inglise keel on emakeeleks ‘ainult’ 350 miljonile inimesele. Samas on inglise keelel palju teisi keeli mõjutanud. 20. sajandi keskpaigast alate on see omandanud suurema tähenduse. Antud mõju on suuresti tingitud USA arenemisest superriigiks. Inglise keel on paljude riikide koolides esimeseks võõrkeeleks. Rahvusvahelised organisatsioonid kasutavad inglise keelt ametliku keelena. Inglise keel on paljudes riikide ametlikuksks või ühiseks keeleks. Samas on võimalik, et varsti võtavad inglise keele üle teised keeled. Inglise keel kuulub lääne-germaani keelte hulka. Seetõttu on ta tihedalt seotud näiteks saksa keelega. Kuid keel on viimase 1000 aasta jooksul oluliselt muutunud.

Varem oli inglise keel käändeline keel. Enamik grammatilise funktsiooniga sõnalõppe on kadunud. Seetõttu võib inglise keelt lugeda isoleeritud keelte hulka. Seda tüüpi keel on sarnasem hiina kui saksa keelega. Tulevikus lihtsustub inglise keel veelgi. Ebaregulaarsed tegusõnad tõenäoliselt kaovad. Inglise keel on võrreldes teiste indoeuroopa keeltega lihtne. Aga inglise ortograafia on väga raske. Seda kuna inglise keele õigekiri ja hääldus erinevad üksteisest tugevasti. Inglise ortograafia on olnud sama juba sajandeid. Aga hääldus on oluliselt muutunud. Selle tulemusena kirjutatakse inglise keelt nii, nagu seda räägiti 1400. aastal. Ebareeglipärasusi leidub ka häälduses. Ainuüksi tähtede kombinatsioonile ough on 6 erinevat varianti! Proovi ise! – thorough, thought, through, rough, bough, cough .
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub lääneslaavi keelte hulka. See on emakeeleks rohkem kui 5 miljonile inimesele. See on lähedas suguluses külgneva tšehhi keelega. See on ühise mineviku tõttu Tšehho******kias. Mõlema keele sõnavara on suures osas identne. Erinevusi leidub enamasti fonoloogias. _______ keel tekkis 10. sajandil paljude dialektide vormis.

Väga pika aja jooksul mõjutasid seda ka naaberriikide keeled. Tänapäevane kirjakeel pandi seetõttu paika alles 19. sajandil. Seeläbi tehti paljud elemenedid, võrreldes tšehhi keelega, lihtsamaks. Paljud erinevad dialektid on jäänud püsima aga tänaseni. _______ keelt kirjutatakse ladina tähestikus. Ning see on keel, mis teistele slaavi keelte rääkijatele kõige lihtsamini mõistetav on. Võib öelda, et _______ keel on justkui vahepealne keel slaavi keeleruumis. Hea põhjus selle ilusa keelega tegeleda.