Shqip » Vietnamisht   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [Sáu mươi ba]

Đặt câu hỏi 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [Sáu mươi ba]

Đặt câu hỏi 2

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipTiếng Việt
Kam njё hobby. Tô- c- m-- s- t---- r----.
Unё luaj tenis. Tô- đ--- q--- v--.
Ku ka njё fushё tenisi? Sâ- q--- v-- ở đ--?
   
A ke ndonjё hobby? Bạ- c- s- t---- r---- k----?
Unё luaj futboll. Tô- c--- b--- đ-.
Ku ka njё fushё futbolli? Sâ- b--- đ- ở đ--?
   
Mё dhemb krahu. Cá-- t-- t-- b- đ--.
Mё dhemb kёmba dhe dora. Ch-- t-- v- t-- t-- c--- b- đ--.
Ku ka njё doktor? Ở đ-- c- b-- s-?
   
Unё kam njё makinё. Tô- c- m-- c---- x- h--.
Unё kam edhe njё motorr. Tô- c--- c- m-- c---- x- m--.
Ku ka njё vend parkimi? Ở đ-- l- b-- đ- x-?
   
Unё kam njё pulovёr. Tô- c- m-- á- l--.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. Tô- c--- c- m-- á- k---- v- m-- q--- b-.
Ku ёshtё lavatriçja? Ở đ-- c- m-- g---?
   
Unё kam njё pjatё. Tô- c- m-- c-- đ--.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. Tô- c- m-- c-- d--- m-- c-- d-- v- m-- c-- t---.
Ku janё kripa dhe piperi? Mu-- v- h-- t--- ở đ--?