українська » англійська UK   Дні тижня


9 [дев’ять]

Дні тижня

-

+ 9 [nine]

+ Days of the week

Натисніть, щоб подивитись текст:   
українськаEnglish UK
Понеділок Mo---y +
Вівторок Tu----y +
Середа We------y +
   
Четвер Th-----y +
п’ятниця Fr---y +
Субота Sa-----y +
   
Неділя Su---y +
Тиждень th- w--k +
від понеділка до неділі fr-- M----- t- S----y +
   
Перший день – понеділок. Th- f---- d-- i- M-----. +
Другий день – вівторок. Th- s----- d-- i- T------. +
Третій день – середа. Th- t---- d-- i- W--------. +
   
Четвертий день – четвер. Th- f----- d-- i- T-------. +
П’ятий день – п’ятниця. Th- f---- d-- i- F-----. +
Шостий день – субота. Th- s---- d-- i- S-------. +
   
Сьомий день – неділя. Th- s------ d-- i- S-----. +
Тиждень має сім днів. Th- w--- h-- s---- d---. +
Ми працюємо лише п’ять днів. We o--- w--- f-- f--- d---. +
   
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 295

Штучна мова есперанто

Англійська є найважливішою мовою сучасності. З нею всі люди повинні мати можливість порозумітися. Але інші мови також прагнуть досягти цієї мети. Наприклад, штучні мови. Штучні мови розробляються і розвиваються свідомо. Тобто є план, згідно з яким вони конструюються. У штучних мовах змішуються елементи різних мов. Завдяки цьому вони повинні бути придатними для вивчення якомога більшій кількості людей. Отже метою кожної штучної мови є міжнародне спілкування. Найвідомішою штучною мовою є есперанто. Вперше вона була представлена у Варшаві в 1887 році. Її засновником був лікар Людвіг Л. Заменгоф. У проблемах порозуміння він вбачав головну причину розбрату.

Через це він хотів створити мову, що об’єднує народи. З її допомогою всі люди повинні рівноправно спілкуватися. У лікаря був псевдонім доктор Есперанто, той, хто сподівається. Це показує, як сильно він вірив у свою мрію. Але ідея універсального порозуміння набагато старша. Дотепер розроблено багато різноманітних штучних мов. З ними пов’язані також такі цілі як толерантність та права людини. Есперанто володіють люди у понад 120 країнах. Але є також і критика есперанто. Наприклад, 70 % слів мають романське походження. До того ж есперанто створено очевидно на індоєвропейський кшталт. Знавці мови спілкуються на конгресах і в клубах. Регулярно організуються зустрічі та доповіді. Ну, ви також маєте бажання оволодіти есперанто? Ĉu vi parolas Esperanton? – Jes, mi parolas Esperanton tre bone!