македонски » корејски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

+ 32 [서른둘]32 [seoleundul]

+ 레스토랑에서 4leseutolang-eseo 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [서른둘]
32 [seoleundul]

레스토랑에서 4
leseutolang-eseo 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонски한국어
Една порција помфрит со кечап. 감자--- 케-- 주--.
g------------ k---------- j-----.
+
И две со мајонез. 그리- 두 개- 마----- 주--.
g------ d- g------ m------------ j-----.
+
И три порции со пржен колбас со сенф. 그리- 소-- 세 개- 겨--- 주--.
g------ s----- s- g------ g--------- j-----.
+
   
Каков зеленчук имате? 어떤 야-- 있--?
e------ y------- i-------?
+
Имате ли грав? 콩 있--?
k--- i-------?
+
Имате ли карфиол? 콜리--- 있--?
k------------ i-------?
+
   
Јас со задоволство јадам пченка. 저는 옥--- 즐- 먹--.
j------ o--------- j------- m--------.
+
Јас сакам да јадам краставици. 저는 오-- 즐- 먹--.
j------ o----- j------- m--------.
+
Јас сакам да јадам домати. 저는 토--- 즐- 먹--.
j------ t--------- j------- m--------.
+
   
Сакате ли да јадете исто така и млад кромид? 당신- 파- 즐- 먹--?
d-------- p----- j------- m--------?
+
Сакате ли да јадете исто така и кисела зелка? 당신- 양-- 절-- 즐- 먹--?
d-------- y--------- j---------- j------- m--------?
+
Сакате ли да јадете исто така и леќа? 당신- 납--- 즐- 먹--?
d-------- n------------- j------- m--------?
+
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? 당신- 당-- 즐- 먹--?
d-------- d------------ j------- m--------?
+
Јадеш ли исто така радо и броколи? 당신- 브---- 즐- 먹--?
d-------- b------------- j------- m--------?
+
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? 당신- 피-- 즐- 먹--?
d-------- p--------- j------- m--------?
+
   
Јас не сакам кромид. 저는 양-- 안 좋---.
j------ y--------- a- j---------.
+
Јас не сакам маслинки. 저는 올--- 안 좋---.
j------ o---------- a- j---------.
+
Јас не сакам печурки. 저는 버-- 안 좋---.
j------ b---------- a- j---------.
+