адыгабзэ » nynorsk   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

99 [nittini / ni og nitti]

Genitiv

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [nittini / ni og nitti]

Genitiv

Click to see the text:   
адыгабзэNynorsk
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу Ka---- t-- v------ mi
синыбджэгъу (кIалэ) ихь Hu---- t-- v---- m-n
сисабыймэ яджэгуалъэх Le----- t-- b---- m--e
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. De- e- k--- t-- k-------- m--.
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. De- e- b---- t-- k-------- m--.
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. De- e- j----- t-- k-------- m--.
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. Kn----- i s------ e- b----.
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. Ga------------- e- b----.
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. Da--------- t-- s----- e- ø-------.
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? Kv-- e- f------- t-- j----?
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? Ko----- k--- e- t-- h---- t-- f------- h-----?
Унэр урамым ыкIэм тет. Hu--- e- i e---- a- g---.
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? Kv- h----- h---------- i S-----?
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? Kv- e- t------- p- b---?
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? Kv- h----- b---- t-- n-----?
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? Nå- e- s---------- t-- b----? N-- h-- s--------- f----?
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? Nå- e- k--------- t-- d-------?
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? Nå- e- o------------ t-- m-----? N-- e- m----- o--?