eesti » inglise UK   Omastav


99 [üheksakümmend üheksa]

Omastav

-

+ 99 [ninety-nine]

+ Genitive

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
minu sõbranna kass my g----------- c-t +
minu sõbra koer my b---------- d-g +
minu laste mänguasjad my c--------- t--s +
   
See on minu kolleegi mantel. Th-- i- m- c---------- o-------. +
See on minu kolleegi auto. Th-- i- m- c---------- c--. +
See on minu kolleegide töö. Th-- i- m- c---------- w---. +
   
Särgilt on nööp ära. Th- b----- f--- t-- s---- i- g---. +
Garaaži võti on kadunud. Th- g----- k-- i- g---. +
Ülemuse arvuti on katki. Th- b---- c------- i- n-- w------. +
   
Kes on tüdruku vanemad? Wh- a-- t-- g----- p------? +
Kuidas saan ma tema vanemate maja juurde? Ho- d- I g-- t- h-- p------- h----? +
Maja asub tänava lõpus. Th- h---- i- a- t-- e-- o- t-- r---. +
   
Mis on Šveitsi pealinn? Wh-- i- t-- n--- o- t-- c------ c--- o- S----------? +
Mis on selle raamatu pealkiri? Wh-- i- t-- t---- o- t-- b---? +
Mis on naabri laste nimed? Wh-- a-- t-- n---- o- t-- n---------- / n--------- (a-.) c-------? +
   
Millal on lastel koolivaheaeg? Wh-- a-- t-- c--------- h-------? +
Millal on arsti vastuvõtuajad? Wh-- a-- t-- d------- c----------- t----? +
Millal on muuseumi lahtiolekuajad? Wh-- t--- i- t-- m----- o---? +
   

Parem keskendumine = tõhusam õpe

Õppimiseks on meil vaja keskenduda. Kogu tähelepanu peab olema ühel kindlal asjal. Keskendumisvõime ei ole päritav. Keskendumist tuleb õppida. Tavaliselt toimub see lasteaias ja koolis. Kuueaastaselt suudavad lapsed keskenduda umbes 15 minutit. 14-aastased noored suudavad keskenduda kaks korda sama kaua. Täiskasvanu keskendumisvõime kestab 45 minutit. Pärast vastavat aega tähelepanu hajub. Õppija huvi materjali vastu kaob. Tekkida võib ka väsimus ja stress. Selle tulemusena muutub õppimine aina raskemaks. Materjal ei jää enam hästi meelde.

Kuid keskendumisvõimet saab parandada! Oluline on, et enne õppimist oleks inimene välja puhanud. Kui õppur on väsinud, suudab ta keskenduda lühikest aega. Meie aju teeb väsinuna rohkem vigu. Meie emotsioonid mõjutavad samuti keskendumist. Inimene, kes soovib õppida tõhusalt, peaks tundma end neutraalselt. Liiga palju positiivseid või negatiivseid emotsioone segavad õppimist. Muidugi pole alati võimalik oma tundeid kontrollida. Kuid saad proovida neid õppimise ajal eirata. Inimene, kes soovib keskenduda, peab olema motiveeritud. Õppides peab alati püüdlema mingi eesmärgi suunas. Ainult siis on meie aju võimeline keskenduma. Tõhusaks keskendumiseks on oluline ka vaikne keskkond. Lisaks, joo õppimise ajal palju vett; see hoiab sind ärkvel. Kõike seda meeles pidades suudate kindlasti kauem keskenduda!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel on emakeeleks umbes 75 miljonile inimesele. See kuulub draviidi keelte hulka. _______ keelt räägitakse eelkõige Kagu-Indias. Hindi ja bengali keele järel on see enimräägitud keel Indias. Varem olid _______ kirja- ja kõnekeel väga erinevad. Võib peaaegu öelda, et need oli erinevad keeled. Siis moderniseeriti kirjakeel, nii et kõik seda tänapäeval kasutada saavad.

_______ keel jaguneb paljudeks dialektideks, kusjuures põhjapoolseid peetakse eriti puhasteks. Hääldus ei ole väga lihtne. Seda tuleks kindlasti mõne emakeeleoskajaga harjutada. _______ keelt kirjutatakse oma kirjas. See on segavorm tähestikust ja silpkirjast. Selle kirja üks tunnusjoon on paljud ümarad vormid. Need on tüüpilised lõuna-india kirjadele. Õppige _______ keelt, seal on nii palju avastada!