Shqip » hrvatski   Pёrgatitjet pёr udhёtim


47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [četrdeset i sedam]

Pripreme za put

47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [četrdeset i sedam]

Pripreme za put

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiphrvatski
Ti duhet tё bёsh gati valixhen tonё! Mo--- s-------- n-- k-----!
S’duhet tё harrosh asgjё! Ne s----- n---- z---------!
Tё duhet njё valixhe e madhe! Tr---- v----- k----!
   
Mos harro pashaportёn! Ne z------- p--------!
Mos harro biletёn e fluturimit! Ne z------- a------- k----!
Mos harro çeqet e udhёtimit! Ne z------- p---- č-----!
   
Merr kremin kundra-diellit me vete. Po---- k---- z- s-------.
Merr syzet e diellit me vete. Po---- s------ n------.
Merr kapelen me vete. Po---- š---- z- s----.
   
A do ta marrёsh njё hartё rruge me vete? Ho--- l- p------- a---- k----?
A do ta marrёsh njё guidё me vete? Ho--- l- p------- t--------- v----?
A do ta marrёsh njё çadёr me vete? Ho--- l- p------- k-------?
   
Mos harro pantallonat, kёmishat, çorapet. Mi--- n- h----- k------- č-----.
Mos harro kravatat, rripat, xhaketat. Mi--- n- k------- r------ s----.
Mos harro pizhamat, kёmishat e natёs dhe bluzat. Mi--- n- p------- s-------- i m-----.
   
Tё duhen kёpucё, sandale dhe çizme. Tr---- c------ s------ i č----.
Tё duhen shami hundёsh, sapun dhe njё gёrshёrё thonjsh. Tr---- m-------- s---- i š------ z- n----.
Tё duhet njё krёhёr, njё furçe dhёmbёsh dhe njё pastё dhёmbёsh. Tr---- č------ č------ z- z--- i p---- z- z---.