адыгабзэ » инджилызыбз UK   БлэкIыгъэ шъуашэр 1


81 [тiокiиплiырэ зырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 1

-

+ 81 [eighty-one]

+ Past tense 1

81 [тIокIиплIырэ зырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 1

-

81 [eighty-one]

Past tense 1

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
тхэн to w---e +
Ащ (хъулъфыгъ) письмэ ытхыщтыгъ. He w---- a l-----. +
ЫкIи ащ (бзылъфыгъ) открыткэ ытхыщтыгъ. An- s-- w---- a c---. +
   
еджэн to r--d +
Ар (хъулъфыгъ) журнал хъэрэ-пкIарэм еджэщтыгъ. He r--- a m-------. +
Ар (бзылъфыгъ) тхылъ еджэщтыгъ. An- s-- r--- a b---. +
   
штэн to t--e +
Ащ (хъулъфыгъ) тутыныр ыштагъ. He t--- a c--------. +
40;щ (бзылъфыгъ) шоколад такъыр ыштагъ. Sh- t--- a p---- o- c--------. +
   
Ащ (хъулъфыгъ) шъыпкъагъэ хэлъыгъэп, ау ар (бзылъфыгъ) фэшъыпкъагъ. He w-- d-------- b-- s-- w-- l----. +
Ар (хъулъфыгъ) шъхьахынагъ, ау ар (бзылъфыгъ) хъупхъагъэ. He w-- l---- b-- s-- w-- h-----------. +
Ар (хъулъфыгъ) тхьамыкIагъ, ау ар (бзылъфыгъ) баигъэ. He w-- p---- b-- s-- w-- r---. +
   
Ащ (хъулъфыгъ) ахъщэ иIагъэп, чIыфэхэр телъыгъэх нахь. He h-- n- m----- o--- d----. +
Ащ (хъулъфыгъ) насып иIагъэп, насыпынчъагъ нахь. He h-- n- l---- o--- b-- l---. +
Ащ (хъулъфыгъ) гъэхъагъэ иIагъэп, гъэхъэгъэнчъагъ нахь. He h-- n- s------- o--- f------. +
   
Ар (хъулъфыгъ) рэзагъэп, рэзэнчъэ нахь. He w-- n-- s--------- b-- d-----------. +
Ар (хъулъфыгъ) насыпышIуагъэп, насыпынчъагъ нахь. He w-- n-- h----- b-- s--. +
Ар (хъулъфыгъ) гохьыгъэп, гохьынчъагъ нахь. He w-- n-- f-------- b-- u---------. +