latviešu » angļu UK   Jūtas


56 [piecdesmit seši]

Jūtas

-

+ 56 [fifty-six]

+ Feelings

Noklikšķiniet, lai redzētu tekstu:   
latviešuEnglish UK
vēlēties to f--- l--- / w--- to +
Mēs vēlamies. We f--- l---. / W- w--- t-. +
Mēs nevēlamies. We d---- f--- l---. / W- d--- w--- t-. +
   
baidīties to b- a----d +
Es baidos. I’- a-----. +
Es nebaidos. I a- n-- a-----. +
   
būt laikam to h--- t--e +
Viņam ir laiks. He h-- t---. +
Viņam nav laika. He h-- n- t---. +
   
būt garlaicīgi to b- b---d +
Viņai ir garlaicīgi. Sh- i- b----. +
Viņai nav garlaicīgi. Sh- i- n-- b----. +
   
būt izsalkušam to b- h----y +
Vai Jūs esat izsalkuši? Ar- y-- h-----? +
Vai Jūs neesat izsalkuši? Ar---- y-- h-----? +
   
būt izslāpušam to b- t-----y +
Viņi ir izslāpuši. Th-- a-- t------. +
Viņi nav izslāpuši. Th-- a-- n-- t------. +
   
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 295

Slepenās valodas

Ar valodām mēs vēlamies izpaust to, ko mēs domājam un jūtam. Tāēļ spartane ir valodas vissvarīgākais nolūks. Bet daži cilvēki nevēlas, lai visi to saprastu. Tādā gadījumā viņi izgudro slepenas valodas. Slepenās valodas tūkstošiem gadu ir fascinējušas cilvēkus. Piemēram, Jūlijam Cēzaram bija pašam sava slepenā valoda. Viņš izsūtīja šifrētas vēstules uz visiem savas impērijas reģioniem. Viņa ienaidnieki nespēja izlasīt šifrētās ziņas. Slepenās valodas ir aizsargāta saziņa. Ar slepenajām valodām mēs sevi atšķiram no pārējiem. Ar to mēs parādam, ka mēs piederam noslēgtai grupai. Pastāv vairāki iemesli, kādēļ mēs izmantojam slepenas valodas. Mīlnieki vienmēr sarakstījušies ar šifrētām vēstulēm.

Noteiktām profesionālajām grupām arī ir sava valoda. Tapat pastāv valodas burvjiem, zagļiem un biznesmeņiem. Bet lielākoties, slepenās valodas tiek izmantotas politiskiem iemesliem. Gandrīz katrā karā tika izmantotas šifrētas vēstules. Militārajiem un inteliģences dienestiem ir pašiem savi slepeno valodu eksperti. Kriptogrāfija ir šifrēšanas zinātne. Mūsdienu kodi ir sarežģītas matemātiskās formulas. Bet tās ir ļoti sarežģīti atšifrēt. Mūsu dzīves nav iedomājamas bez šifrētajām valodām. Mūsdienās šifrēta informācija tiek izmantota visur. Kredītkartes un e-pasti - viss darbojas ar kodiem. Jo īpaši bērniem slepenās valodas šķiet aizraujošas. Viņi mīl apmainīties ar draugiem ar slepenām vēstulēm. Slepenās valodas pat ir noderīgas bērnu attīstībai… Tās attīsta radošumu un valodas izjūtu!