Shqip » Anglisht UK   Pёrgatitjet pёr udhёtim


47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [forty-seven]

Preparing a trip

47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [forty-seven]

Preparing a trip

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Ti duhet tё bёsh gati valixhen tonё! Yo- h--- t- p--- o-- s-------!
S’duhet tё harrosh asgjё! Do--- f----- a-------!
Tё duhet njё valixhe e madhe! Yo- n--- a b-- s-------!
   
Mos harro pashaportёn! Do--- f----- y--- p-------!
Mos harro biletёn e fluturimit! Do--- f----- y--- t-----!
Mos harro çeqet e udhёtimit! Do--- f----- y--- t---------- c------ / t--------- c----- (a-.)!
   
Merr kremin kundra-diellit me vete. Ta-- s--- s----- l----- w--- y--.
Merr syzet e diellit me vete. Ta-- t-- s---------- w--- y--.
Merr kapelen me vete. Ta-- t-- s-- h-- w--- y--.
   
A do ta marrёsh njё hartё rruge me vete? Do y-- w--- t- t--- a r--- m--?
A do ta marrёsh njё guidё me vete? Do y-- w--- t- t--- a t----- g----?
A do ta marrёsh njё çadёr me vete? Do y-- w--- t- t--- a- u-------?
   
Mos harro pantallonat, kёmishat, çorapet. Re------ t- t--- p----- s----- a-- s----.
Mos harro kravatat, rripat, xhaketat. Re------ t- t--- t---- b---- a-- s----- j------.
Mos harro pizhamat, kёmishat e natёs dhe bluzat. Re------ t- t--- p------- n--------- a-- t-------.
   
Tё duhen kёpucё, sandale dhe çizme. Yo- n--- s----- s------ a-- b----.
Tё duhen shami hundёsh, sapun dhe njё gёrshёrё thonjsh. Yo- n--- h------------- s--- a-- a n--- c------.
Tё duhet njё krёhёr, njё furçe dhёmbёsh dhe njё pastё dhёmbёsh. Yo- n--- a c---- a t--------- a-- t---------.