Shqip » Esperanto   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [kvindek ok]

Korpopartoj

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [kvindek ok]

Korpopartoj

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipesperanto
Po vizatoj njё burrё. Mi d------- v----.
Nё fillim kokёn. Un-- l- k----.
Burri mban njё kapele. La v--- s------- ĉ------.
   
Nuk i duken flokёt. La h---- n- v-------.
Nuk i duken edhe veshёt. An--- l- o----- n- v-------.
Edhe kurrizi nuk i duket. An--- l- d---- n- v-------.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Mi d------- l- o------ k-- l- b----.
Burri kёrcen dhe qesh. La v--- d----- k-- r----.
Burri ka njё hundё tё gjatё. La v--- h---- l----- n----.
   
Ai mban njё shkop nё duar. Li p----- l---------- e- s--- m----.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Li s------- a---- k------- ĉ----- s-- k---.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Vi----- k-- m--------.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. La b----- e---- m-------.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. La g----- a---- e---- m-------.
Burri ёshtё prej bore. La v--- e---- e- n---.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Li s------- n-- p--------- n-- m-------.
Por burri nuk ka ftohtё. Se- l- v--- n- f--------.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. Li e---- n------.