Shqip » Norvegjisht   Nё restorant 3


31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [trettien]

På restaurant 3

31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [trettien]

På restaurant 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipnorsk
Dua njё antipastё. Je- v-- g----- h- e- f------.
Dua njё sallatё. Je- v-- g----- h- e- s----.
Dua njё supё. Je- v-- g----- h- e- s----.
   
Dua njё ёmbёlsirё. Je- v-- g----- h- d------.
Dua njё akullore me ajkё. Je- v-- g----- h- i- m-- k--------.
Dua fruta ose djathё. Je- v-- g----- h- f---- e---- o--.
   
Ne duam tё hamё mёngjes. Vi v-- g----- s---- f------.
Ne duam tё hamё drekё. Vi v-- g----- s---- m-----.
Ne duam tё hamё darkё. Vi v-- g----- s---- k--------.
   
Çfarё doni pёr mёngjes? Hv- ø----- d- å h- t-- f------?
Simite tё vogla me marmalatё dhe mjaltё? Ru--------- m-- s------- o- h------?
Bukë të thekur me sallam dhe djathё? To--- m-- p---- o- o--?
   
Njё vezё tё zier? Et k--- e--?
Njё vezё tё skuqur sy? Et s-------?
Njё omёletё? En o------?
   
Ju lutem edhe njё kos. Ka- j-- f- e- j-----?
Ju lutem kripё dhe piper. Ka- j-- f- s--- o- p-----?
Ju lutem edhe njё gotё ujё. Ka- j-- f- e- g---- v---?