Shqip » Armenisht   Dje – sot – nesёr


10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

10 [տաս]
10 [tas]

երեկ, այսօր, վաղը
yerek, aysor, vaghy

10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

10 [տաս]
10 [tas]

երեկ, այսօր, վաղը
yerek, aysor, vaghy

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
Dje ishte e shtunё. Եր-- շ---- օ- է--
Y---- s------ o- er
Dje isha nё kinema. Եր-- գ----- է- կ----
Y---- g-------- e- k--o
Filmi ishte interesant. Ֆի--- շ-- հ-------- է--
F---- s--- h---------- er
   
Sot ёshtё e dielё. Այ--- կ----- է-
A---- k----- e
Sot nuk punoj. Այ--- ե- չ-- ա--------
A---- y-- c----- a-------m
Po rri nё shtёpi. Ես մ---- ե- տ----
Y-- m--- y-- t--y
   
Nesёr ёshtё e hёnё. Վա-- ե--------- է-
V---- y----------- e
Nesёr do tё punoj pёrsёri. Վա-- ե- ն---- ա------- ե-.
V---- y-- n------ a-------- y--.
Unё punoj nё zyrё. Ես ա------- ե- գ------------
Y-- a-------- y-- g---------m
   
Kush ёshtё ky? Այ- ո-- է-
A-- v--- e
Ky ёshtё Peteri. Սա Պ----- է-
S- P----- e
Peteri ёshtё student. Պե---- ո------ է-
P----- u------ e
   
Kush ёshtё kjo? Այ- ո-- է-
A-- v--- e
Kjo ёshtё Marta. Սա Մ----- է-
S- M------ e
Marta ёshtё sekretare. Մա---- ք------------ է-
M------ k------------ e
   
Petri dhe Marta janё shokё. Պե---- ո- Մ----- ը------- ե--
P----- u M------ y------- y-n
Petri ёshtё shoku i Martёs. Պե---- Մ------ ը----- է-
P----- M------- y----- e
Marta ёshtё shoqja e Peterit. Մա---- Պ----- ը--------- է-
M------ P----- y-------- e