Shqip » Tamilisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [பதினைந்து]
15 [Patiṉaintu]

பழங்களும் உணவும்
paḻaṅkaḷum uṇavum

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [பதினைந்து]
15 [Patiṉaintu]

பழங்களும் உணவும்
paḻaṅkaḷum uṇavum

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipதமிழ்
Kam njё luleshtrydhe. என------ ஒ-- ஸ----------- உ-----.
e------ o-- s-------- u-----.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. என------ ஒ-- க----------- ஒ-- க------------- உ-----.
E------ o-- k----------- o-- k------------- u-----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. என------ ஓ-- ஆ------------- ஒ-- ப---------- உ-----.
E------ ō- ā------------- o-- p--------- u-----.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. என------ ஓ-- ஆ------------ ஓ-- ம--------- உ-----.
E------ ō- ā----------- ō-- m--------- u-----.
Kam njё banane dhe njё ananas. என------ ஒ-- வ----------- ஓ-- அ-------------- உ-----.
E------ o-- v------------ ō- a------------- u-----.
Po bёj njё sallatё me fruta. நா-- ஒ-- ப----- ஸ---- ச--------------------.
N-- o-- p--- s---- c------------------.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. நா-- வ---------- ர----- ச----------------- இ----------.
N-- v---------- r---- c------------- i--------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. நா-- வ---------- ர----- வ---------- ச----------------- இ----------.
N-- v---------- r---- v---------- c------------- i--------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. நா-- ஒ-- ட----- வ----- ஜ------ உ---- க----- இ----------.
N-- o-- ṭ--- v----- j------ u--- k---- i--------.
   
Unё ha njё sanduiç. நா-- ஒ-- ப----- ஸ--------- ச----------------- இ----------.
N-- o-- p--- s------ c------------- i--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. நா-- ஒ-- ம-------- ஸ--------- உ---- க----- இ----------.
N-- o-- m------- s------ u--- k---- i--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. நா-- ஒ-- ம-------- த------ ஸ--------- உ---- க----- இ----------.
N-- o-- m------- t------ s------ u--- k---- i--------.
   
Duam bukё dhe oriz. நம---- ர--------- அ-------- த---.
N------ r------- a------- t----.
Duam peshk dhe biftek. நம---- ம----- ஸ--------- த---.
N------ m---- s------ t----.
Duam pica dhe makarona. நம---- ப--------- ஸ------------- த---.
N------ p------- s---------- t----.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? நம---- வ--- எ--- த---?
N------ v--- e--- t----?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. நம---- ஸ--- ச--------- க-------- த---------- த---.
N------ s-- c--------- k------- t--------- t----.
Ku ka nje supermarket? ஸூ------------- எ---- இ---------?
S----------- e--- i---------?