Shqip » Portugalisht BR   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [vinte e dois]

Conversa 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [vinte e dois]

Conversa 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês BR
A pini duhan? Vo-- f---?
Mё pёrpara pija. An--------- s--.
Por tani nuk pi mё. Ma- a---- j- n-- f---.
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? Vo-- s- i-------- s- e- f----?
Jo, absolutisht jo. Nã-- a------------.
Nuk bezdisem. Is-- n-- m- i-------.
   
Doni tё pini diçka? Be-- a----- c----?
Njё konjak? Um c-------?
Jo, mё mirё njё birrё. Nã-- p------ u-- c------.
   
A udhёtoni shumё? Vi--- m----?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Si-- s-------- s-- v------ d- n------.
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Ma- a---- e------ a--- d- f-----.
   
Sa vapё! Qu- c----!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Si-- h--- r-------- e--- m---- c----.
A dalim nё ballkon? Va--- p--- a v------.
   
Nesёr kёtu ka festё. Am---- v-- a-------- u-- f---- a---.
A do tё vini dhe ju? Vo-- t----- v--?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Si-- t----- f---- c---------.