Shqip » Rumanisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [nouăsprezece]

În bucătărie

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [nouăsprezece]

În bucătărie

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipromână
E ke kuzhinёn tё re? Ai o b-------- n---?
Çfarё do tё gatuash sot? Ce v--- s- g------ a-----?
Gatuan me korent apo me gaz? Gă----- e------- s-- c- g--?
   
A ti pres qepёt? Să t-- c-----?
A ti qёroj patatet? Să c---- c-------?
A ta laj sallatёn? Să s--- s-----?
   
Ku jane gotat? Un-- s--- p-------?
Ku janё enёt? Un-- s--- v-----?
Ku ёshtё kompleti? Un-- s--- t---------?
   
A ke hapёse kanaçesh? Ai u- d--------- d- c-------?
A ke hapёse shishesh? Ai u- d--------- d- s-----?
A ke tapёxjerrёse? Ai u- t-------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Gă----- s--- î- a------ o---?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Pr------ p------ î- a------ t-----?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Pr------ l------- p- a---- g---?
   
Unё shtroj tavolinёn. Eu p-- m---.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. Ai-- s--- c-------- f---------- ş- l--------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. Ai-- s--- p-------- f--------- ş- ş----------.