македонски » телугу   Пијалоци


12 [дванаесет]

Пијалоци

-

12 [పన్నెండు]
12 [Panneṇḍu]

పానీయాలు
Pānīyālu

12 [дванаесет]

Пијалоци

-

12 [పన్నెండు]
12 [Panneṇḍu]

పానీయాలు
Pānīyālu

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Јас пијам чај. నే-- ట- త-------
N--- ṭ- t------u
Јас пијам кафе. నే-- క--- త-------
N--- k---- t------u
Јас пијам минерална вода. నే-- మ----- వ---- త-------
N--- m------ v---- t------u
   
Пиеш ли чај со лимон? మీ-- ట- ల- న------- క-------- త-------?
M--- ṭ- l- n--------- k--------- t-------?
Пиеш ли кафе со шеќер? మీ-- క----- చ----- క-------- త-------?
M--- k------ c------ k--------- t-------?
Пиеш ли вода со мраз? మీ-- న-------- ఐ-- వ------- త-------?
M--- n------- a--- v------- t-------?
   
Овде има забава. ఇక--- ఒ- ప----- జ---------
I----- o-- p---- j---------i
Луѓето пијат шампањско. మన----- ష-------- త-----------
M------- ṣ------- t---------u
Луѓето пијат вино и пиво. మన----- వ--- మ---- బ--- త-----------
M------- v--- m----- b-- t---------u
   
Пиеш ли алкохол? మీ-- మ---- త-------?
M--- m----- t-------?
Пиеш ли виски? మీ-- వ----- త-------?
M--- v---- t-------?
Пиеш ли кола со рум? మీ-- క--- ల- ర- క-------- త-------?
M--- k-- l- r-- k--------- t-------?
   
Јас не сакам шампањско. నా-- ష-------- ఇ---- ల---
N--- ṣ------- i---- l--u
Јас не сакам вино. నా-- వ--- ఇ---- ల---
N--- v--- i---- l--u
Јас не сакам пиво. నా-- బ--- ఇ---- ల---
N--- b-- i---- l--u
   
Бебето сака млеко. శి------ ప----- ఇ----
Ś------- p------ i---ṁ
Детето сака какао и сок од јаболко. పి----- క--- మ---- య----- జ--- ఇ----
P------ k--- m----- y---- j-- i---ṁ
Жената сака сок од портокал и сок од грејпфрут. స్------ న----- మ---- ప--- ప-- ఇ----
S----- n------- m----- p------ p----- i---ṁ