Shqip » Italisht   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [quarantatré]

Allo zoo

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [quarantatré]

Allo zoo

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipitaliano
Atje ёshtё kopshti zoologjik. Lì c-- l- z--.
Atje janё xhirafat. Lì c- s--- l- g------.
Ku janё arinjtё? Do-- s--- g-- o---?
   
Ku janё elefantёt? Do-- s--- g-- e-------?
Ku janё gjarpёrinjtё? Do-- s--- i s-------?
Ku janё luanёt? Do-- s--- i l----?
   
Kam njё aparat fotografik. Io h- u-- m------- f----------.
Kam dhe njё kamer filmike. Io h- a---- u-- t---------.
Ku ka njё bateri? Do-- t---- u-- b-------?
   
Ku janё pinguinёt? Do-- s--- i p-------?
Ku janё kangurёt? Do-- s--- i c------?
Ku janё rinoceronёt? Do-- s--- i r----------?
   
Ku ёshtё tualeti? Do-- s--- i s------?
Atje ёshtё njё kafe. Lì c-- u-- c----------.
Atje ёshtё njё restorant. Lì c-- u- r---------.
   
Ku janё devetё? Do-- s--- i c-------?
Ku janё gorillat dhe zebrat? Do-- s--- i g------ e l- z----?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? Do-- s--- l- t---- e- i c----------?