Shqip » Anglisht UK   Stinёt dhe moti


16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [sixteen]

Seasons and Weather

16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [sixteen]

Seasons and Weather

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Kёto janё stinёt e vitit: Th--- a-- t-- s------:
pranvera, vera Sp----- s-----,
vjeshta dhe dimri. au---- / f--- (a-.) a-- w-----.
   
Vera ёshtё e nxehtё. Th- s----- i- w---.
Nё verё dielli shkёlqen. Th- s-- s----- i- s-----.
Nё verё dalim shёtitje me qejf. We l--- t- g- f-- a w--- i- s-----.
   
Dimri ёshtё i ftohtё. Th- w----- i- c---.
Nё dimёr bie borё ose shi. It s---- o- r---- i- w-----.
Nё dimёr rrimё nё shtёpi me qejf. We l--- t- s--- h--- i- w-----.
   
Ёshtё ftohtё. It i- c---.
Bie shi. It i- r------.
Fryn erё. It i- w----.
   
Ёshtё ngrohtё. It i- w---.
Ёshtё ditë me diell. It i- s----.
Ёshtё kohё e kthjellёt. It i- p-------.
   
Si ёshtё moti sot? Wh-- i- t-- w------ l--- t----?
Sot ёshtё ftohtё. It i- c--- t----.
Sot ёshtё ngrohtё. It i- w--- t----.