Shqip » Anglisht UK   E shkuara e foljeve modale 2


88 [tetёdhjetёetetё]

E shkuara e foljeve modale 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

88 [tetёdhjetёetetё]

E shkuara e foljeve modale 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipEnglish UK
Djali im nuk donte tё luante me kukullёn. My s-- d-- n-- w--- t- p--- w--- t-- d---.
Vajza ime nuk donte tё luante futboll. My d------- d-- n-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.).
Gruaja ime nuk donte tё luante shah me mua. My w--- d-- n-- w--- t- p--- c---- w--- m-.
   
Fёmijёt e mi nuk donin tё dilnin shёtitje. My c------- d-- n-- w--- t- g- f-- a w---.
Ata nuk donin tё rregullonin dhomёn. Th-- d-- n-- w--- t- t--- t-- r---.
Ata nuk donin tё shkonin nё shtrat. Th-- d-- n-- w--- t- g- t- b--.
   
Nuk i lejohej tё hante akullore. He w-- n-- a------ t- e-- i-- c----.
Nuk i lejohej tё hante çokollatё. He w-- n-- a------ t- e-- c--------.
Nuk i lejohej tё hante karamele. He w-- n-- a------ t- e-- s-----.
   
Mё lejohej ti dёshiroja vetes diçka. I w-- a------ t- m--- a w---.
Mё lejohej tё blija njё fustan. I w-- a------ t- b-- m----- a d----.
Mё lejohej tё merrja njё copё çokollatё. I w-- a------ t- t--- a c--------.
   
A tё lejohej tё pije duhan nё aeroplan? We-- y-- a------ t- s---- i- t-- a-------?
A tё lejohej tё pije birrё nё spital? We-- y-- a------ t- d---- b--- i- t-- h-------?
A tё lejohej tё merrje qenin me vete nё hotel? We-- y-- a------ t- t--- t-- d-- i--- t-- h----?
   
Gjatё pushimeve fёmijёve u lejohej tё rrinin jashtё gjatё. Du---- t-- h------- t-- c------- w--- a------ t- r----- o------ l---.
Ju lejohej tё luanin gjatё nё oborr. Th-- w--- a------ t- p--- i- t-- y--- f-- a l--- t---.
Ju lejohej tё rrinin zgjuar gjatë. Th-- w--- a------ t- s--- u- l---.
   
Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 32