Shqip » Urdu   Nё qendrën tregtare


52 [pesёdhjetёedy]

Nё qendrën tregtare

-

‫52 [باون]‬
bawan

‫سپر مارکٹ میں‬
super mein

52 [pesёdhjetёedy]

Nё qendrën tregtare

-

‫52 [باون]‬
bawan

‫سپر مارکٹ میں‬
super mein

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipاردو
A shkojmё nё njё qendёr tregtare? ‫ک-- ہ- س-- م---- چ-----
k-- h-- s---- c------?
Dua tё bёj pazar. ‫م--- خ------ ک--- ہ--
m---- k--------- k---- h-i
Dua tё blej shumё gjёra. ‫م-- ب-- ک-- خ----- چ---- ہ---
m--- b---- k--- k-------- c----- h-n
   
Ku janё artikujt e zyrave? ‫آ-- ک- س---- ک--- ہ----
o----- k- s----- k---- h---?
Mё duhen zarfe dhe letra. ‫م--- ل---- ا-- خ- ل---- ک- ل-- ک--- چ-----
m---- l------ a-- k--- l------ k- l--- k----- c-----e
Mё duhen stilolapsa dhe lapsa kimikë me ngjyra. ‫م--- ب-- پ- ا-- م---- چ-----
m---- b--- p-- a-- m---- c-----e
   
Ku janё mobiljet? ‫ف----- ک--- ہ----
f-------- k---- h---?
Mё duhet njё dollap dhe njё komo. ‫م--- ا-- ا----- ا-- ا-- ص---- چ-----
m---- a-- a------ a-- a-- s------ c-----e
Mё duhet njё tavolinё shkrimi dhe njё raft. ‫م--- ل---- ک- م-- ا-- ش--- چ-----
m---- l------ k- m--- a-- c-----e
   
Ku janё lodrat? ‫ک----- ک- س---- ک--- ہ---
k------- k- s----- k---- h--?
Mё duhet njё kukull dhe njё arush. ‫م--- ا-- گ--- ا-- ٹ--- ب--- چ-----
m---- a-- g---- a-- t---- c-----e
Mё duhet njё top dhe njё lojё shahu. ‫م--- ف- ب-- ا-- ش---- چ-----
m---- f--- b--- a-- s------- c-----e
   
Ku ёshtё vegla e punёs? ‫ک-- ک--- ک- س---- ک--- ہ---
k--- k---- k- s----- k---- h--?
Mё duhet njё çekiç dhe njё pincё. ‫م--- ا-- ہ----- ا-- پ--- ک- ض---- ہ--
m---- a-- h------ a-- p----- k- z------- h-i
Mё duhet njё trapano dhe njё kaçavidё. ‫م--- ا-- ڈ-- ا-- ا------ ڈ------ / پ-- ک- ک- ض---- ہ--
m---- a-- d---- a-- s---------- k- z------- h-i
   
Ku janё bizhuteritё? ‫ز----- ک--- ہ----
z------ k---- h---?
Mё duhet njё zinxhir dhe njё byzylyk. ‫م--- ا-- ہ-- ا-- ا-- ک--- ک- ض---- ہ--
m---- a-- h--- a-- a-- k----- k- z------- h-i
Mё duhet njё unazё dhe njё palё vёthё. ‫م--- ا-- ا------ ا-- ک---- ک- ب----- ک- ض---- ہ--
m---- a-- a------ a-- k----- k- b------ k- z------- h-i