Shqip » Amharisht   Nё zyrёn e postёs


59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [ሃምሣ ዘጠኝ]
59 [hamiša zet’enyi]

ፖስታ ቤት
posita bēti

59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [ሃምሣ ዘጠኝ]
59 [hamiša zet’enyi]

ፖስታ ቤት
posita bēti

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipአማርኛ
Ku ёshtё zyra mё e afёrt postare? በቅ-- የ---- ፖ-- ቤ- የ- ነ-?
b-------- y---------- p----- b--- y--- n---?
A ёshtё larg deri te zyra mё e afёrt postare? እስ- ፖ-- ቤ- እ-- ነ-?
i---- p----- b--- i----- n---?
Ku ёshtё kutia mё e afёrt postare? በቅ-- የ---- ፖ-- ሳ-- የ- ነ-?
b-------- y---------- p----- s------ y--- n---?
   
Mё duhen disa pulla. ጥን- ቴ--- ያ-------
t------ t------- y--------------።
Pёr njё kartolinё dhe njё letёr. ለፖ-- ካ-- እ- ለ----
l------- k----- i-- l--------ē
Sa ёshtё tarifa postare pёr nё Amerikё? ወደ አ--- መ---- ስ-- ነ-?
w--- ā------ m--------- s----- n---?
   
Sa peshon paketa? ጥቅ- ም- ያ-- ከ-- ነ-?
t------- m--- y----- k----- n---?
A mund ta dёrgoj me postё ajrore? በአ-- መ--- መ-- እ----?
b------- m------- m----- i---------?
Sa zgjat deri sa tё arrijё? በም- ያ-- ጊ- ይ----?
b----- y----- g--- y---------?
   
Ku mund tё marr nё telefon? ስል- መ--- የ- እ----?
s----- m------- y--- i---------?
Ku ёshtё kabina mё e afёrt telefonike? በቅ--- የ-- ስ-- የ- ነ- ያ--?
b---------- y------ s----- y--- n--- y-----?
A keni karta telefoni? የስ-- ካ--- አ---?
y------- k-------- ā------?
   
A keni njё numerator telefonik? የስ-- ማ-- አ---?
y------- m------- ā------?
A e dini prefiksin e Austrisё? የኦ----- የ---- መ-- ቁ-- ያ---?
y------------- y--------- m----- k------- y--------?
Njё moment, po e shikoj. አን- ጊ-- ል-----
ā---- g---- l----------i
   
Linja ёshtё gjithmonё e zёnё. መስ-- ሁ--- እ----- ነ--
m------- h------- i---------- n---።
Cilit numёr i keni rёnё? የት--- ቁ-- ነ- የ----?
y---------- k------- n--- y---------?
Duhet ti bini nё fillim zeros. መጀ--- ዜ-- መ--- አ----
m--------- z----- m--------- ā------።