ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ሕሉፍ 4


84 [ሰማንያንኣርባዕተን]

ሕሉፍ 4

-

84 [eighty-four]

Past tense 4

84 [ሰማንያንኣርባዕተን]

ሕሉፍ 4

-

84 [eighty-four]

Past tense 4

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ኣንበበ፣ ምንባብ to r--d
ኣነ ኣንቢበ። I r---.
ኣነ ንቲ ምሉእ ሮማን ኣንቢበዮ። I r--- t-- w---- n----.
   
ተረድአ፣ ምርዳእ to u--------d
ኣነ ተረዲኡኒ። I u---------.
ኣነ እቲ ምሉእ ጽሑፍ ተረዲኡኒ። I u--------- t-- w---- t---.
   
መለሸ፣ መልሲ to a----r
ኣነ መሊሰ። I a-------.
ኣነ ኣብ ኩሎም ሕቶታት መሊሰ። I a------- a-- t-- q--------.
   
ኣነ እፈልጦ‘የ - ኣነ ፈሊጠዮ ነይረ። I k--- t--- – I k--- t---.
ኣነ እጽሕፎ‘የ - ኣነ ጽሒፈዮ። I w---- t--- – I w---- t---.
ኣነ እሰምዖ‘የ - ኣነ ሰሚዐዮ። I h--- t--- – I h---- t---.
   
ኣነ የምጽኦ‘የ - ኣነ ኣምጺአዮዮ። I’-- g-- i- – I g-- i-.
ኣነ የብጽሖ‘የ - ኣነ ኣብጺሐዮ። I’-- b---- t--- – I b------ t---.
ኣነ እገዝኦ‘የ - ኣነ ገዚአዮ። I’-- b-- t--- – I b----- t---.
   
ኣነ እጽበዮ‘የ - ኣነ ተጸቢአዮ። I e----- t--- – I e------- t---.
ኣነ እገልጾ‘የ - ኣነ ገሊጸዮ። I’-- e------ t--- – I e-------- t---.
ኣነ እፈልጦ‘የ - ኣነ ፈሊጠዮ። I k--- t--- – I k--- t---.