ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ሕሉፍ 4


84 [ሰማንያንኣርባዕተን]

ሕሉፍ 4

-

+ 84 [eighty-four]

+ Past tense 4

84 [ሰማንያንኣርባዕተን]

ሕሉፍ 4

-

84 [eighty-four]

Past tense 4

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ኣንበበ፣ ምንባብ to r--d +
ኣነ ኣንቢበ። I r---. +
ኣነ ንቲ ምሉእ ሮማን ኣንቢበዮ። I r--- t-- w---- n----. +
   
ተረድአ፣ ምርዳእ to u--------d +
ኣነ ተረዲኡኒ። I u---------. +
ኣነ እቲ ምሉእ ጽሑፍ ተረዲኡኒ። I u--------- t-- w---- t---. +
   
መለሸ፣ መልሲ to a----r +
ኣነ መሊሰ። I a-------. +
ኣነ ኣብ ኩሎም ሕቶታት መሊሰ። I a------- a-- t-- q--------. +
   
ኣነ እፈልጦ‘የ - ኣነ ፈሊጠዮ ነይረ። I k--- t--- – I k--- t---. +
ኣነ እጽሕፎ‘የ - ኣነ ጽሒፈዮ። I w---- t--- – I w---- t---. +
ኣነ እሰምዖ‘የ - ኣነ ሰሚዐዮ። I h--- t--- – I h---- t---. +
   
ኣነ የምጽኦ‘የ - ኣነ ኣምጺአዮዮ። I’-- g-- i- – I g-- i-. +
ኣነ የብጽሖ‘የ - ኣነ ኣብጺሐዮ። I’-- b---- t--- – I b------ t---. +
ኣነ እገዝኦ‘የ - ኣነ ገዚአዮ። I’-- b-- t--- – I b----- t---. +
   
ኣነ እጽበዮ‘የ - ኣነ ተጸቢአዮ። I e----- t--- – I e------- t---. +
ኣነ እገልጾ‘የ - ኣነ ገሊጸዮ። I’-- e------ t--- – I e-------- t---. +
ኣነ እፈልጦ‘የ - ኣነ ፈሊጠዮ። I k--- t--- – I k--- t---. +